Také si libujete při sezení na vyhřívaných sedadlech vašeho automobilu? Dnešní doba si žádá více luxusu, a tak je výhřev sedadel téměř standardní výbavou dnešních vozů. Jenže kromě příjemného tepla, nám mohou vyhřívaná sedadla způsobit nepříjemné potíže.
Teplotní šoky
Výhřev sedadel oceníme zejména v chladných podzimních a zimních dnech. Zapínat bychom jej však měli jen na nezbytně dlouhou dobu a určitě ne na nejvyšší stupeň. Po prohřátí sedačky bychom výhřev měli vypnout nebo teplotu udržovat pouze na nejnižším stupni. Při déletrvajícím prohřívání našich svalů a následným přesunem do chladu riskujeme prochladnutí, bolesti zad a bederní oblasti.
Pomalé spermie
Pozor by si měli dát ale i muži. Kromě bolestí zad mohou mít vyhřívané sedačky vliv taky na kvalitu jejich spermií. Ideální teplota pro správnou funkci spermií je okolo 36 °C. Dlouhodobé sezení na vyhřívané podložce zvyšuje teplotu mužského pohlavního ústrojí a spermie jsou mnohem méně aktivní. Němečtí vědci podrobili testu několik desítek mužů, u kterých byl negativní vliv vysoké teploty na aktivitu spermií jasně prokázán. Následkem je snížená kvalita spermatu, neplodnost, a dokonce i impotence.
S osteoporózou nikdy
Lidé, kteří trpí osteoporózou, by si do svých automobilů vyhřívaná sedadla rozhodně pořizovat neměli. Nadměrné teplo, které sedačky vyzařují, totiž podporují řídnutí kostí, které lidem trpícím touto chorobou rozhodně neprospěje.
Ideální klima pro kvasinky
Nesmíme zapomínat ani na ženské pohlavní orgány. Sezení na vyhřáté sedačce tvoří ideální prostředí pro množení kvasinek a bakterií, tudíž pokud vás na podzim a v zimě trápí časté mykózy a infekce, zkuste si nepouštět výhřev v autě. Dalším problémem jsou již rozběhnuté záněty. Zánět jakéhokoli akutního charakteru se nedoporučuje nahřívat a to samozřejmě ani v autě. Pokud tedy trpíte nějakým intimním problémem, na vyhřívaná sedadla rovnou zapomeňte.
Sledujte nás na sociálních sítích: