Všeho moc škodí. A zřejmě to platí i o vysedávání u internetu. Podle britských psychologů totiž dlouhé hodiny trávené brouzdáním ve světové síti souvisejí s depresemi. Ve společnosti je podle výzkumu univerzity v Leedsu dnes závislé na internetu více než jedno procento populace. A většina z nich má deprese.
„Internet dnes hraje velmi důležitou a významnou roli v moderním životě, ale jeho výhody mají také svou stinnou stránku. Mnozí z nás na internetu platí své účty, nakupují, posílají maily. Existuje malá část uživatelů, která má ale problémy hlídat si množství času tráveného na internetu, a to tak, že jim to zasahuje do běžného života,“ tvrdí autorka studie Catriona Morrisonová z Leeds University.
Když Morrisonová srovnala nezávislé a občasné uživatele internetu s těmi, kteří u něj trávili hodiny denně a uváděli na něm závislost, objevila velký rozdíl v míře depresí.
„Náš výzkum naznačuje, že nadměrné užívání internetu souvisí s depresemi, ale nevíme zatím, co přichází první, tedy zda jsou depresivní lidé přitahováni internetem, nebo zda internet způsobuje deprese,“ přiznala Morrisonová.
Sledujte nás na sociálních sítích: