Měly by být sebevědomé a se sebou už konečně spokojené, přitom se svým vzhledem trápí více než teenagerky. Ženy ve věku mezi pětatřiceti a devětačtyřiceti roky života jsou těmi, které se nejvíce obávají o svůj vzhled a jsou nejčastěji podrážděné kvůli tomu, že jejich vizáž nedosahuje té dokonalosti, kterou si představovaly.
Vyplývá to z nového průzkumu, který si nechala vypracovat britská ministryně pro rovné příležitosti Jo Swinson. Podle odborníků za fakt, že jsou dnes ženy zmíněné věkové skupiny vynervované kvůli vzhledu víc než dospívající dívky, může vzrůstající obliba plastických operací a především to, že celebrity přestaly zákroky tajit a naopak se jimi chlubí.
Dříve byla plastika tabu, protože za umělé vylepšení krásy se lidé styděli. Dnes už sice není procedura opředena rouškou ostudy, ale stává se z ní nezdravý módní trend. A co nevyřeší plastika, to k maximální nepřirozenosti dovede počítačová grafika a retušování.
Z průzkumu britské ministryně Swinson vyplývá, že jen sedmapadesát procent žen středního věku je spokojeno se svým vzhledem. Ve věkové skupině padesát až čtyřiašedesát roků je spokojeno jednasedmdesát procent, ve věkové skupině osmnáct až čtyřiatřicet let pak třiašedesát procent žen.
Ale ne všechny celebrity podle Swinson dávají veřejnosti špatný příklad. „Když se podíváte na někoho, jako je Helen Mirren, lidé se na ni dívají a říkají si, vypadá úžasně. Má nějaké vrásky v obličeji, má ale také ve tváři charakter, protože žila zajímavý život. A také velmi hlasitě mluví o tlacích kvůli zdokonalování vizáže. A Emma Thompson je dalším takovým příkladem,“ dodala britská ministryně, jíž se v roce 2011 podařilo zakázat reklamu na krémy L’Oreal, protože zobrazovala příliš vyretušovanou tvář Julie Roberts.
Sledujte nás na sociálních sítích: