S obkladem na hlavě přemýšlíte o tom, že jste si ten poslední silvestrovský drink měli vážně raději odpustit? Výčitky vám teď nepomohou. To jedlá soda, mléko a kardamom ano! I mátový čaj se ale hlásí o slovo.
Poslední noc roku jste to v rámci bujarých oslav trochu přehnali s alkoholem? Silvestr se možná vydařil na jedničku, nicméně váš stav takovému hodnocení určitě neodpovídá. Jak se s kocovinou poprat a začít zase fungovat? Záchranných prostředků existuje hned několik. Konkrétně tyhle slibují hodně rychlou úlevu…
Jedlá soda, kamarád nejen do deště
V drtivé většině domácností má sáček s hydrogenuhličitanem sodným své pevné místo. Pokud ani ta vaše není žádnou výjimkou, můžete si okamžitě připravit nouzový vyprošťovák. Ten se skládá z menší sklenice vlažné vody, jedné lžičky jedlé sody a šťávy z celého citronu. Vizuální stránka drinku asi nebude nejlákavější, ale zoufalá situace si žádá zoufalé činy. Nebo snad ne? Důležité je, že vás tahle „medicína“ postaví na nohy! Pokud jde o otravné bolesti hlavy, s těmi si dle babských rad poradí nakrájené plátky brambor, s nimiž si „obložíte“ čelo.
Ledové mléko jako spása
Z nejhoršího vás může dostat i velká sklenice studeného mléka. Bílý nápoj totiž dokáže neutralizovat překyselený žaludek, což je účinná první pomoc. Někteří také doslova přísahají na konzumaci zmrzliny. Asi se vyplatí posbírat síly a provést důkladnou revizi mrazáku, zda se v něm tenhle výrobek náhodou neskrývá…
Kardamom? Ten dokáže překvapit
Za původní vlast kardamomu se pokládá Indie a jihovýchodní Asie, do Evropy se toto ochucovadlo dostalo zhruba před 800 lety. Vzhledem k tomu, že se často přidává do vánočního pečiva, vám jistě v kořence trocha zbyla. Už jste někdy slyšeli o tom, že díky jeho léčivým schopnostem je i kocovina snesitelnější? Kardamom také posiluje trávicí soustavu, osvěžuje dech a zlepšuje náladu. Co si budeme vykládat, to se po večírku jenom hodí! Přidejte si tedy špetku třeba do džusu, úleva na sebe nenechá dlouho čekat.
Mátový čaj, větrová záchrana
Na čajík s typickou vůní nedají příznivci bylinkaření dopustit. A vlastně ani odborníci. Ti prostřednictvím hned několika nezávislých studií prokázali, že máta uklidňuje rozladěné útroby a přispívá k odstraňování nahromaděných škodlivých látek. Kdyby vám tato pozitiva ještě nestačila, sluší se dodat, že uvedená rostlina souběžně prospívá mozkovým funkcím, uvolňuje křeče a urychluje látkovou výměnu. Nedali byste si mátový čaj?
Sledujte nás na sociálních sítích: