Neobvyklé příznaky stresu, které často podceňujete

Naše tělo může na stres reagovat různě. Nejen únavou, podrážděností, bolestmi hlavy nebo vyčerpáním. Občas se objeví i neobvyklejší příznaky, jež často připisujeme všemu možnému, jen ne právě stresu. Na které si dát pozor?

Zvracení, průjmy

Zažívací obtíže jsou při stresu poměrně časté, ovšem kromě bolestí žaludku či nadýmání se mohou dostavit také silné průjmy či vyčerpávající zvracení. A ty bychom neměli přejít jen mávnutím rukou. I když tyto obtíže nemají žádného původce typu viru či bakterie, je nutné je řešit. Naordinujte si šetřicí dietu a organismus dostatečně zavodňujte (při průjmech i zvracení dochází ke ztrátě tekutin a hrozí dehydratace a kolaps), případně sáhněte po lécích, jež tyto příznaky zmírní.

Vypadávání vlasů

Ztráta husté hřívy může mít řadu příčin, a proto ji moc často stresu nepřipisujeme. Situaci navíc ztěžuje i fakt, že se vypadávání vlasů může objevit až jako pozdní následek stresu, tedy měsíce poté, co jsme jím trpěli. Pokud se vám zdá, že prameny ztrácíte opravdu rapidně a nadměrně, vyhledejte pomoc dermatologa. Jinak se snažte dodávat tělu dostatek živin (sáhnout můžete po doplňcích stravy pro zdraví vlasů). Problém se po čase vyřeší.

Krvácení z nosu

Ačkoli odborníci nejsou v názoru na to, zda může stres sám o sobě krvácení z nosu spustit, některé studie souvislost mezi nimi potvrdily. Podle nich je na vině především rychlé zvýšení krevního tlaku při zátěžové situaci, jež může vyústit právě v krvácení. Pokud se u vás vyskytuje často, svěřte se svému lékaři.

Výpadky paměti

Náš mozek je dlouhodobým neboli chronickým stresem také postižen. Především hippokampus, který má kromě jiného na starosti krátkodobou paměť. Může za to především stresový hormon kortizol, který negativně ovlivňuje naši schopnost pamatovat si. Co s tím? Snažte se účinně relaxovat. Do té doby se spoléhejte především na papír a tužku a důležité úkoly si prostě zapisujte.

Oslabená imunita

Chytne se vás každý virus, který kolem vás projde? Pak je jasné, že máte oslabenou imunitu. Pokud přemýšlíte, jak je to možné, vězte, že dlouhodobý či silný stres může být odpovědí, kterou hledáte. Hormony, jež se při stresu vyplavují, totiž mohou imunitu narušovat, a tak není divu, že jste pořád nemocní. Svou obranyschopnost můžete posílit jednak vitaminy, minerály a antioxidanty, jednak pravidelným pohybem (studie ukazují, že stačí 30 minut lehkého cvičení denně). A dobrý zpráva navíc – pohyb je jedním z nejlepších způsobů, jak odbourávat stres!







Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden pro vás, Berany, přináší zajímavé možnosti a nové perspektivy. Energie okolního světa vás bude motivovat k tomu, abyste se pustili do nových projektů a vyburcovali se ze zajetých kolejí. Vaše přirozená odvaha a rozhodnost vá... Více

Vybrat znamení
Zavřít

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

5 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:16
200 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:03
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Zavřít Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat