Nechat vodu vřít a zalít čajový sáček. Omyl, tento postup zdaleka není vše, co byste při servírování čaje měli dodržovat!
Poměr je základ
Aroma čajese nevylepší přidáním dvojnásobného množství čaje na menší podíl vody. Správný poměr zní takto: dva gramy čaje na deci vody. Jen tak docílíte dokonalého čajového elixíru plného těch správných živin.
Louhování má svá pravidla
Myslíte si, že čím déle máte čaj ponořený ve vodě, tím se znásobí jeho účinky a obsah antioxidantů v samotném nápoji? Chyba! Je to přesně naopak. Černý čaj dosahuje svého maxima právě při louhování po dobu šesti minut. Ne více a ne méně, šest je akorát. Právě během takového louhování se z čaje vyplaví všechny antioxidanty.
Servírování je důležitější, než si myslíte
K tomu, abyste vytěžili z každého druhu čaje maximum, neměli byste podceňovat jeho servírování. Čaj by se měl podle milovníků čaje podávat výhradně v porcelánu nebo glazované keramice. Dokonce se traduje, že čím menší čajový šálek bude, tím účinnější je čajový mok. Angličané známí svou zálibou v pití čaje tvrdí, že čajový šálek by měl být co nejmenších rozměrů a měl by se rozšiřovat směrem nahoru.
Méně je více
Hovoříme o čaji v nálevových sáčcích, který ani nemůžeme srovnávat s čajem sypaným. Jeho kvalita je mnohem, mnohem nižší, stejně jako jeho účinek. Sypaný čaj je sice dražší, ale účinnější a obvykle bez přidaných látek, které by mohly snižovat jeho účinnost.
Teplota je alfou a omegou
Každý čaj má svou ideální teplotu přípravy! Zatímco při zeleném čaji je ideální teplota od šedesáti do osmdesáti stupňů Celsia, při černém čaji je to devadesát pět stupňů. Ovocné čaje si přijdou na své při teplotě devadesát stupňů.
Sledujte nás na sociálních sítích: