Dělat dobré skutky se vyplatí nejen ze spirituálního hlediska, ale dobrovolné prospívání druhým zvyšuje náladu, posiluje sebevědomí a podle nové britské studie také přispívá k lepšímu zdraví.
Kdo se věnuje druhým a dělá pro ně dobré skutky, cítí se lépe psychicky a jeho tělo je odolnější vůči zhoubným chorobám.
„Být ohleduplnější snižuje míru stresu. Proto pokud chceme posilovat své zdraví, měli bychom všichni začít vykonávat dobré skutky pro druhé,“ tvrdí psycholog David Lewis z University of Sussex.
Stres působí nepříznivě na celý organismus, potlačuje imunitní systém, zvyšuje krevní tlak a zvyšuje riziko infarktu a mrtvice. Při konání dobrých skutků přitom dochází k výraznému omezení zhoubného vlivu stresu, dobré skutky navíc vyvolávají řetězovou reakci a jejich konáním působíme také na zdraví druhých.
„Předchozí studie z Harvardské univerzity navíc prokázala, že lidé vykonávající dobré skutky jsou mentálně odolnější, mají vyšší sebevědomí a také větší fyzickou sílu,“ uvedli autoři ze Sussexu.
Sledujte nás na sociálních sítích: