Prsteny pro potvrzení manželského slibu se dříve vyráběly především ze žlutého zlata. Dnes si můžete vybrat ze tří barevných variant nebo zvolit stříbro.
Každá kultura má v oblasti snubních nebo zásnubních prstenů trochu jiné tradice, které úzce souvisely především s náboženstvím. Do zemí, ve kterých převažovali křesťané, se snubní prsteny dostaly trochu později. A to až ve druhé polovině devátého století. Do té doby byly považovány za tradici pohanskou.
- Možná to bylo dáno tím, že zvyk vyměňovat si při obřadu snubní prsteny pochází z dob starých Egypťanů.
- Do českých zemí se paradoxně dostaly díky oficiálním církevním sňatkům.
Materiálem pro výrobu prstenů, které měly symbolizovat věčnou lásku a věrnost, bylo zlato. Tento drahý kov je právě symbolem manželské lásky. Problém byl, pokud budoucí ženich neměl dostatek prostředků na zakoupení zlatého kroužku. Ale i to se dalo vyřešit nahrazením jiným kovem. Až v mnohem pozdějších dobách se začaly také objevovat stříbrné snubní prsteny a v současné době se největší oblibě těší snubní prsteny z bílého zlata. Pokud sňatku předcházejí zásnuby, pak budou dokonalým doplňkem zásnubní prsteny z bílého zlata ve stejném stylu.
S kamenem, nebo bez
Především při výběru zásnubního prstenu může přijít malé dilema. Vybrat zásnubní prsten s kamenem, nebo bez něj? Odpověď je velice jednoduchá. Záleží vždy na vkusu budoucí nositelky. Druhým parametrem výběru bude druh drahého kovu. Barva kamene musí dokonale ladit s barvou kovu.
- V oblasti zlata je možné vybrat tři varianty:
- bílé zlato
- růžové zlato
- žluté zlato
Pro zasazení drahého kamene se nejvíce hodí bílé zlato, které se dá kombinovat prakticky s každým typem kamene. A to především u prstenů zásnubních. Oblíbené jsou safírové zásnubní prsteny. Chcete-li vsadit na jistotu, pak je druhou dokonalou volbou zásnubní prsten s diamantem.
Sledujte nás na sociálních sítích: