Jak to, že některé páry jsou spolu po celý život a některé to pár letech vzdají? Existuje vlastně nějaký recept na šťastné manželství?
Existuje. Je ale nutné držet se následujících 5 pravidel.
Komunikace je základ
Partneři spolu musejí především mluvit. O tom, co je trápí, co jim naopak dělá radost, o každodenních starostech s dětmi, prací, rodiči… Manželství není místem, kde se má mlčet. Právě naopak!
Je nutné se dokonale poznat
Neexistuje univerzální délka vztahu, který má předcházet manželství. Záleží na tom, za jak dlouho se stihnete skutečně poznat a zjistit, že jste pro sebe stvoření. Jen tak se po svatbě vyhnete nejrůznějším rozčarováním a nepříjemným překvapením.
Manželství je závazek, ne dobrovolný klub
Oba partneři by si měli uvědomit, že institut manželství není nějakým rozmarem, který lze kdykoli „odpískat“. Jistě, rozvody jsou realitou, ale nejsou řešením první krize.
Pamatujte, že jste tým
Už „nekopete“ každý za sebe, musíte se naučit spolupracovat na všech frontách. Ano, přijdou spory a hádky, ale i ty musíte vyřešit. Spolu!
Nepodceňujte souznění
Okřídlené rčení, že protiklady se přitahují, v manželství zas až tak nefunguje. Nejde v něm totiž jen o tu přitažlivost, ale především o společný život. A ten se buduje těžce, když s partnerem nesdílíte společný pohled na svět. Nikdo neříká, že manželé mají být stejní, ale v těch důležitých věcech by se shodovat měli.
Sledujte nás na sociálních sítích: