Dosažení orgasmu ve stejnou chvíli sice může být romantickým zážitkem, simultánní vyvrcholení je ale v sexu mýtem, který působí zbytečné stresy mnoha párům. Orgasmu ve stejnou chvíli dosáhne jen mizivé procento dvojic, navíc je to dost nepraktické a dokonce méně uspokojivé než vyvrcholení sériové.
Společný orgasmus není ničím přirozeným a rozhodně ne nutností. Proti hovoří čísla a především biologie člověka. Navíc je právě představa o tom, že mají partneři dosáhnout vyvrcholení společně, zbytečně stresující pro obě pohlaví. Muži se pak nepřirozeně snaží uspokojit ženu, která většinou raději orgasmus předstírá.
Vyvrcholení při sexu s partnerem vždy dosáhne pětasedmdesát procent mužů a jen třicet procent žen. Mužský orgasmus trvá pět až deset sekund (u těch šťastnějších), zatímco ženský zhruba patnáct vteřin či ve vzácných případech více.
„Když si to spočítáte, brzy uvidíte, že společný let na oběžné dráze orgasmické extáze ve stejnou chvíli je velmi nepravděpodobný. Romantické to je. Pravděpodobné nikoli,“ tvrdí britská sexuoložka Tracey Coxová na stránkách listu Daily Mail.
Mužům i ženám doporučuje, aby si sex užívali přirozeně a při orgasmu a snaze ho dosáhnout se střídali. Ideální podle Coxové je, když nejdříve vyvrcholí žena, po ní muž.
„Prožívání orgasmu je velmi sobecký zážitek, člověk je totálně a zcela fixován na své vlastní potěšení. Když musí v tu chvíli věnovat pozornost pohlavním orgánům partnera, aby si užil stejný prožitek ve stejnou chvíli, nijak se tím tento prožitek nezlepší, naopak se tím oslabí. Pro muže je to menší problém. Svého orgasmu dosahují snáze,“ míní Coxová.
Ženy vedle toho potřebují více úsilí a jejich orgasmus může být snadno přerušen. U mužů, jakmile začne, už ho nic nepřekazí.
„Ano, simultánní orgasmus může být neskutečně silným momentem, který posiluje pouto mezi partnery, ale měli bychom jej vnímat jako příjemný bonus spíš než cíl, o něhož usilujeme,“ dodává Coxová.
Sledujte nás na sociálních sítích: