Emailová komunikace může na člověka vyzradit i to, co by rád ukryl. Tedy pokud má temné tajemství, s nímž se zrovna nechce chlubit, začne komunikovat jinak. Vyplývá to ze studie psychologů z Marylandu, podle nichž jsou takoví lidé společensky mnohem aktivnější a extrémně ostražití.
Při komunikaci s důvěrným přítelem používají více slov s negativním emocionálním zabarvením. Často navíc používají slova jako „
uvědomovat si“ či podmiňovací způsob začínající spojkou „
pokud“.
„Tajemství jsou ve své podstatě sociální jevy. Často tajíme důležité události, myšlenky nebo emoce před ostatními, abychom si zachovali společenské vztahy,“ vysvětluje doktorka Yla Tauscziková z University of Maryland.
Podle ní bylo překvapující, že se lidé mající tajemství nezdráhali společenských kontaktů, ale naopak je víc vyhledávali. Přitom se dosud soudilo, že právě strach z vyzrazení povede k vyhýbání se stykům s lidmi.
„Místo toho výsledky poskytují primární důkazy, že platí teorie extrémní ostražitosti, při níž se držitel tajemství zaměřuje více na společenské vztahy,“ uvedla Tauscziková z Marylandu.
Sledujte nás na sociálních sítích: