Hloubkové čištění pórů, hydratace, redukce jemných vrásek, podpora elasticity i celkové zlepšení vzhledu pleti. To slibuje napařování, které si můžete dopřát i v pohodlí domova. Ale pozor, bez dodržování určitých pravidel se to neobejde.
I když to budí dojem, že jde o převratnou novinku, napařování pokožky je tradiční kosmetický postup, který se využívá po celá staletí. Vidět je teď hlavně na sociálních sítích, kde se to návody na domácí procedury jenom hemží.
K čemu je vlastně dobré?
V jednoduchosti je krása, takže o žádných složitostech nemůže být řeč. Teplá pára pomáhá uvolnit nečistoty a maz hromadící se v pórech, čímž předchází vzniku akné a černých teček. Také zmírňuje svalové napětí, redukuje jemné vrásky, hydratuje suchou kůži a zlepšuje její elasticitu, přičemž zvyšuje krevní cirkulaci a tím i dodávky živin. Výsledkem je zářivější a zdravě vypadající pokožka i příjemný pocit relaxace, protože napařování bývá i o uvolnění a odpočinku.
Když už, tak pořádně
„Kombinace napařování s exfoliačními produkty na bázi ovocných enzymů přináší nejlepší výsledky. Osobně doporučuji speciální kvalitní napařovače, které jsou mnohem efektivnější než horká voda v misce, neboť produkují stálý proud páry,“ zdůrazňuje australská dermatoložka Isabella Loneragan. Ta odrazuje od domácích vychytávek, jako je třeba rychlovarná konvice a další podobné „zlepšováky“, se kterými hrozí akorát tak popáleniny. Pokud chcete napařovat správně, rozhodně to dělejte s vhodným zařízením a při vší bezpečnosti. Co s týká ideální frekvence, i tady má jmenovaná odbornice jasno.
Jednou, či dvakrát týdně?
„Ti, kteří mají kožní onemocnění typu růžovka, by se měli poradit s kvalifikovaným dermatologem, než začlení napařování do své rutiny, protože teplo může zvýšit zánětlivé mediátory v kůži a zarudnutí se tím zhorší,“ varuje Isabella Loneragan. Expertka dodává, že jedinci s akné by měli napařovat dvakrát týdně a lidé hledající obecné výhody pro omlazení pouze jednou týdně – bohatě to stačí.
Zdroj: www.bodyandsoul.com.au/shop/beauty/everything-you-need-to-know-about-skin-steaming/news-story/f69a63a1147f29cfce6068fdcae7ff6d
Sledujte nás na sociálních sítích: