Chybujete při čištění pleti?

Dokonale vyčištěná pleť je předpokladem zdravé pokožky. Přes celý den je skryta pod vrstvou make-upu, zanáší se bakteriemi, působí na ni celá řada vnějších vlivů, jako je třeba prach. Zkrátka takové zátěže bychom měli pleť alespoň večer, ideálně i ráno zbavit. Jenže jak si přitom ještě více neublížit?

Čištění pleti sice není žádná velká věda, ale i tak se v ní dá nadělat několik poměrně základních chyb. A které jsou ty nejčastější?

1.   Přílišná urputnost

Možná vás napadne, že je vyloučené, abyste to s čištěním přehnali. Jenže ono je to možné (a často se tak děje). Pokud totiž pleť čistíte častěji než večer a ráno, narušujete její přirozené prostředí a zbavujete ji přirozené mastnoty. To se projeví nadměrným vysušením a následně maštěním pleti (nemluvě o mechanickém poškození vrchní vrstvy pokožky, jež se může projevit nejrůznějším zarudnutím, pálením, loupáním kůže apod.) a o něco takového stojí jen málokdo. Takže si pamatujte – za normálních okolností opravdu stačí čištění ráno a večer.

Mimochodem, pokud máte extrémně suchou pleť, ráno ji raději pouze omyjte žínkou namočenou v teplé vodě.

2.   Výběr přípravků podle vůně

Známe to všichni – když si vybíráme šampon, sprchový gel, tělové mléko apod., často se řídíme tím, zda nám příjemně voní. A výrobci toho dokážou náležitě využít. Platí to i pro odličovací přípravky – rovněž mezi nimi si můžeme vybrat z nejrůznějších vůní, od květinové přes kořeněnou až po ovocnou. Jenže pozor – navzdory tomu, jak příjemně působí tyto produkty na naše čichové buňky, naše pleť z nich dvakrát nadšena být nemusí. Tyto odličovače totiž často obsahují syntetická aromata, která mohou především u citlivější pokožky způsobit nepříjemné podráždění a další problémy. Proto si raději vybírejte výrobky s přírodními vůněmi nebo neparfémované.

3.   Okamžité smývání čisticí emulze

Pokud používáte čisticí emulzi či mléko, jež má kromě samotného čištění přinést vaší pleti další péči (například v podobě hydratace, stažené pórů, odstranění černých teček apod.), nechte ji, aby „splnila svůj úkol“. Než abyste tedy výrobek z obličeje okamžitě smyli, poté, co jej vmasírujete do pokožky, ho nechejte působit alespoň 45 vteřin. Teprve poté jej opláchněte.

4.   Nejdřív obličej, poté vlasy

Pokud máte problémy s pokožkou v oblasti vlasové linky a těsně pod ní, zamyslete se nad tím, zda si nečistíte pleť ještě předtím, než si myjete vlasy. Některé šampony a kondicionéry totiž mohou způsobovat vysoušení pokožky nebo její podráždění, pokud je opravdu pečlivě neopláchnete (což je v ranním či večerním shonu docela dobře možné, aniž bychom si to uvědomovali). Zkuste to proto obrátit – nejprve se věnujte svým vlasům, teprve poté pečlivě vyčistěte pleť.

5.   Nevhodná teplota vody

Pokud omýváte obličej po čištění vodou, neměla by být ani moc studená, ani moc horká. Proč? Horká voda pleť dráždí a vysušuje, ledová pak stahuje póry, které se pořádně nevyčistí…
TIP Bety: Potřebujete poradit s péčí o vlasy nebo o pleť? Nevíte si rady s líčením? Váš účes by chtěl změnu? Zeptejte se zdarma našich kosmetiček a kadeřnic ze salonu Carpe Diem!







Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Týden 44 v roce 2024 přináší pro Berany spoustu energie a příležitostí k osobnímu růstu. V tomto období se můžete cítit obzvláště motivováni k dosažení svých cílů. Využijte tento nával energie ke krokům vpřed, ale zároveň buďte ... Více

Vybrat znamení
Zavřít

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:16
4 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:14
3 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:11
Zavřít Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat