Mnoho lidí si skutečně plete mísu toalety s odpadkovým košem a nezdráhá se do ní hodit kdeco. Lidé si myslí, že co se spláchne a toaletu neucpe, můžou bez obav do záchodu házet pravidelně. Opak je ale pravdou.
Vlhčené ubrousky
Taková klasika v oboru instalatérství. Pokud se vám ucpe záchod, s největší pravděpodobností v něm uvízla hromada toaletního papíru a vlhčených ubrousků. Dětské vlhčené ubrousky nemají schopnost se rychle rozkládat, a tak jsou častým viníkem ucpaných toalet nebo poškozeného odpadního potrubí.
Vlasy
Vytahujete z kartáčů a hřebenů denně hrst vlasů a házíte je do toalety? Chyba! Vlasy se v potrubí velice snadno zachytí a nabalí na sebe hromady dalších nečistot. Pak se to celé ucpe a havárie je na světě. Až budete příště česat svou hřívu, raději vlasy smeťte do koše.
Kočkolit
Pokud jste majitelé kočičích mazlíčků, rozhodně by vás nikdy nemělo napadnout sypat do záchodu obsah kočičí toalety. Potíž je totiž v tom, že kočkolit má kromě silných absorpční schopnosti a navíc obsahuje písek. Tudíž vaši toaletu zacpe opravdu spolehlivě.
Prezervativy
Je až s podivem, kolik lidí hází použité kondomy do záchodu. Vždyť igelitový pytlík by tam přece hodil jen málokdo, tak proč prezervativ? Každopádně je vyrobený z latexu a ten se ve vodě nerozkládá, jako kterýkoli jiný plast. Kondomy zkrátka patří do koše.
Jídlo
Nejde ani tak o samotné potraviny, jako spíš o mastnotu – tuky, které jsou v jídle obsažené. Kromě toho, že tím můžete zanést svoji toaletu, můžete také pravidelným litím oleje do toalety nebo odpadu dřezu přispívat k postupnému ucpávání celé stoky, nebo hůř, rovnou čističky odpadních vod. Správně byste měli použitý olej slévat do nádob a ty pak odnést do sběrného dvora.
Chemikálie a léky
Chemikálie a saponáty, které nejsou přímo určené do záchodu, byste nikdy neměli používat. To samé se týká nespotřebovaných léků. Veškeré zbytky chemikálií prokazatelně škodí životnímu prostředí a čističkám odpadních vod taktéž.
Sledujte nás na sociálních sítích: