Nic nenahradí kouzlo, které nám dopřeje vana plná horké vody. Relaxaci a odpočinek si můžeme užít na maximum, když si je zpestříme pěnou do koupele či vonnými svíčkami.
Než ale začneme napouštět vodu a zapalovat svíčky, musíme pro svou koupelnu vybrat tu správnou vanu.
V první řadě nás bude zajímat vzhled vany, její tvar a materiál, ze kterého je vyrobena. Samozřejmě musíme vycházet z rozměrů, které nám koupelna dovolí, a poté se můžeme rozhodovat mezi vanou klasickou či rohovou.
Již dávno neplatí pravidlo, že do malé koupelny můžeme pořídit pouze sprchový kout, výrobci tohoto širokého sortimentu v produkci dávno pokročili a zhotovují malé vany vhodné právě do malých koupelen.
Vana Zita z litého mramoru, 39 990 Kč (SIKO).
Vana Zora, 19 990 Kč (SIKO).
U rohových van si můžeme vybrat z nepřeberného množství asymetrických tvarů, díky kterému můžeme v koupelně využít přesně určené centimetry.
Nejpoužívanější materiály jsou akrylátové vany, tedy plastové a smaltované, a plechové. Co se týče spojení kvality a ceny u klasických van, je levnější varianta smaltovaná, která ale nevodí tolik tepla jako vana akrylátová, a pokud ji zcela nenaplníte, bude vás studit do zad.
Vana Zeus, 24 990 Kč (SIKO).
Vana Element z litého mramoru, 39 990 Kč (SIKO).
Akrylátové vany jsou, přeneseně řečeno, snadno tvarovatelné, což nám umožňuje široký výběr druhů a tvarů, těm však také odpovídá cena. Studená ale nebude ani v případě, že do ní nenapustíte žádnou vodu.
Nejdůležitější je náš subjektivní pocit a komfort, který nám vana může umožnit. Někteří si dopřávají samotný klid z pohodlí, jiní si koupí vanu s masážními tryskami nebo rádiem. Je opravdu jen na nás, jak nám vana bude sloužit, hlavní je, aby splňovala všechna naše kritéria a co víc, vana se stává dominantou celé koupelny, proto je důležité myslet i na design.
Vana Triomini černá/bílá, 59 990 Kč (SIKO).
Vana Beáta, 20 480 Kč (SIKO).
Vana Idea asymetrická, 5 490 Kč (SIKO).
Sledujte nás na sociálních sítích: