Ačkoli máte pocit, že se nedopouštíte žádných velkých prohřešků proti zdravému životnímu stylu, pořád nějak přibýváte na váze. Kde je chyba?
Pokud vyloučíte (po lékařském vyšetření) nemoc, může se za vaším přibíráním na váze skrývat některý z následujících faktorů.
Nesledujete, co jíte
Zkuste si opravdu psát, co přes den spořádáte. Možná máte pocit, že vlastně nic moc nejíte, ale ve skutečnosti při tom „sem tam nějakém zobání“ spořádáte spoustu kalorií.
Málo spíte
Je to vědecky prokázáno – nedostatek spánku dokáže pořádně „
zamíchat“ s hladinou hormonů v lidském těle. A nejenže pak máte mnohem větší pocity hladu, ale také chuť na nezdravá jídla, jako jsou chipsy nebo sladkosti.
Pořád přijímáte stejné množství kalorií jako první den diety
Ačkoli jste ze začátku svého dietního plánu pěkně hubli, najednou se situace obrací. To proto, že jste zapomněli, že čím jste štíhlejší, tím méně kalorií potřebujete. Pokud ovšem s něčím takovým nepočítáte, může se stát, že navzdory dietě přibýváte na váze.
Jste neustále ve stresu
Také stres ovlivňuje negativně hladinu hormonů v organismu. A tak máte najednou mnohem větší hlad i chuť na nezdravá jídla. A když k tomu připočtete, že spousta lidí se jídlem uklidňuje, je stres jedním z největších nepřátel pro naši postavu.
Používáte umělá sladidla
S překvapivou studií přišli američtí vědci – je to paradox, ale nejrůznější sladidla, navzdory mizivé kalorické hodnotě, přispívají k obezitě. Látky v nich obsažené totiž (zjednodušeně řečeno) říkají našemu mozku, že bychom měli více jíst. Kromě toho se spekuluje, že narušují zdravou střevní mikroflóru. Sáhněte proto raději po přírodních sladidlech (med, javorový sirup apod.).
Sledujte nás na sociálních sítích: