Může vám ptačí zpěv pomoci k lepší paměti i koncentraci? To víte, že ano! Také vám prý dodá optimismus, upraví hodnoty krevního tlaku a utlumí bolesti hlavy. Prospěšný je i pro nespavce i epileptiky.
Ptačí zpěv je častým a velice oblíbeným předmětem vědeckého bádání. Ptáte se na důvod? Těch je hodně. Onen zvuk, který svými něžnými tóny budí přírodu každé ráno, bývá totiž nejen příjemný na poslech, mívá i překvapivé vedlejší účinky. Nevěříte?
Zázrak, který je k mání pro všechny
„Ptačí hudba je zvláštní v tom, že nás fyzicky uvolňuje, ale zároveň kognitivně stimuluje,“ odhaluje první tajemství americký odborník přes zvuk Julian Treasure, který je autorem mnoha knižních publikací. Tento specialista použil projev opeřených tvorů i k vývoji bezplatné mobilní aplikace. Ta podle něj zvyšuje pracovní produktivitu tím, že zlepšuje motivaci, paměť i koncentraci, přičemž snižuje únavu. Příznivé ohlasy uživatelů potvrzují, že něco takového skutečně funguje. A prý na výbornou! Ovšem prokazují to i jiné zdroje…
Ticho! Naslouchám se a léčím se
Ptačím zpěvem a jeho vlivem na člověka se dlouhá léta zabývá i psycholožka Eleanor Ratcliffe, jejímž působištěm je britská vysoká škola University of Surrey. I ona na základě svých poznatků dospěla k názoru, že poslech „cvrlikání“ zbavuje pocitu vyčerpanosti a přináší spoustu pozitivních a romantických emocí. Zmíněná expertka se netají ani tím, že tímto způsobem se také můžete efektivně zbavit i bolestí hlavy a nespavosti. Takže ano, jde o zaručený lék, který si můžete dopřát kdykoli se vám zachce. A světe, div se, pomáhá i jinde a jinak.
Blaho nejen pro ženy
Američtí vědci se zase domnívají, že hudba zvířecích pěvců zmírňuje premenstruační syndrom, normalizuje krevní tlak a skvěle se uplatní při epilepsii. Z jejich úst se rovněž ozývá, že tento léčivý zvuk příznivě ovlivňuje regeneraci organismu a posiluje imunitu, čímž omezuje pravděpodobnost chronických onemocnění. Tak nastražte uši, ať vám nic neunikne!
Sledujte nás na sociálních sítích: