Jedinci, kteří vynechávají snídani, přibírají na váze a mohou se stát obézními. Podle amerických výzkumů je první jídlo dne tak zásadní, že jeho vynechání zcela nabourá metabolismus. V populaci přitom snídani vynechává pětina lidí, kteří nejedením chtějí hubnout. Jenže tím se právě odsuzují k nadváze.
Snídaně by měla dát člověku téměř pětinu denní energie a dodat také živiny, které jsou během dne nezbytně potřeba – vitamin D, vitamin B12 a vitamin A.
Podle doktorky Nancy Auestad z Ohio State University lidé, kteří vynechávají snídani, jí o 40 procent více sladkostí, o 55 procent více slazených nápojů, o 45 procent méně zeleniny a o 30 procent méně ovoce.
„Většina těchto negativních faktorů vymizí, pokud lidé snídají,“ tvrdí docentka Heather Leidy z University of Missouri.
Mnoho studií z poslední doby také dokázalo, že snídaně je zásadní pro celodenní pocit sytosti. A lidé, kteří se dobře nasnídají, konzumují během dne méně kalorií a večer je zřídka zachvátí pocit hladu. U osob, jež snídani vynechají, je tomu přesně naopak.
TIP Bety: Cvičíte, zdravě jíte, a přesto kila nejdou dolů? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!
Sledujte nás na sociálních sítích: