Jezdit k moři nebo na hory, to je klasika. Zkuste letošní dovolenou přehodnotit a místo k velké louži vyrazte s rodinou do termálů. Proč bychom je měli navštěvovat pravidelně a v čem spočívá síla těchto přírodních pokladů?
Kde se berou?
Termální lázně vznikají pochopitelně na místech, kde se nalézá nějaký termální pramen. Voda z takového pramenu proniká hluboko do země, kde se ohřívá a následně vyvěrá zpět na povrch. Teplá voda s sebou z hloubi země nese také mnoho minerálů, které příznivě působí na naše tělo.
Koupat se a pít
Minerály, které pramen obsahuje, mají léčebné schopnosti. Nejčastěji se koupele doporučují na nejrůznější kožní potíže, například ekzémy či lupénku. Teplá voda také prohřívá organismus, zrychluje cirkulaci krve a tím zrychluje metabolismus člověka. Je skvělým léčitelem unavených a bolavých svalů, ale také účinně zlepšuje stav celého pohybového aparátu. V neposlední řadě má pobyt v termálních lázních velmi pozitivní vliv na psychickou pohodu člověka.
Voda z těchto pramenů se doporučuje nejen ke koupání, ale také k přímé konzumaci. Při pití těchto zdravých pramenů dochází k pročištění trávicího ústrojí, zklidňuje žaludek a podporuje činnost střev. Obsažené minerály pomáhají zhojit podrážděné sliznice.
Kam vyrazit?
Asi nejnavštěvovanější jsou v Čechách lázně v Karlových Varech. Zdejší služby jsou skutečně na úrovni a kromě skvělých lázeňských procedur zde můžete vychutnávat i krásu celého města a kolonády. Jestliže jste příznivci klidnějších lokalit, můžete navštívit lázně Velké Losiny nebo nejstarší lázně v Teplicích nad Bečvou. Neméně skvělé služby a krásné prostředí nabízejí také Třeboň nebo Luhačovice.
Kolik to stojí?
Ceny za pobyt v lázních se různí, průměrně vás ale víkendová relaxace přijde zhruba na tři tisíce korun. Tato cena většinou zahrnuje ubytování, snídani a koupele v pramenech. Další procedury, například masáže atp. je nutné zaplatit zvlášť.
Sledujte nás na sociálních sítích: