V zimních měsících se mnohem častěji setkáváme s nachlazením a jeho doprovodnými projevy, jako jsou nepříjemná rýma, kašel, teplota či bolest v krku. Včasným a pravidelným posilováním imunitního systému lze tyto problémy výrazně eliminovat. Třeba i s pomocí čágy!
Býváte nemocní? Obáváte se o svoje zdraví vždy po ukončení léta? Nic neponechte náhodě, zaměřte se na prevenci!
Co takhle céčko?
Není už žádnou novinkou, že vitamin C posiluje imunitní systém a úspěšně bojuje s nachlazením. Jakou formou dostat do těla potřebné množství? Zkuste hned po probuzení vypít teplou vodu s vymačkanou šťávou z půlky citronu. Nejenže tělu dopřejete tento blahodárný vitamin, ale navíc detoxikujete tělo a ozdravíte trávicí systém. Céčko navíc pomáhá vstřebávání železa, které je pro funkční imunitní systém rovněž důležité.
Hřejivý zázvor
Horký zázvorový čaj s medem a citronem spolehlivě odstraní náznaky chřipky, ale i únavu. Navíc odbourá toxiny a dokáže snížit horečku. Kořen zázvoru obsahuje antiseptické éterické oleje, jež aktivují imunitní systém a úspěšně tak bojují s angínou, bronchitidou či infekcí trávicího traktu. Pokud vám tento čaj nelahodí, zkuste špetku čerstvého zázvoru přidat do omáček, k pečenému masu nebo cukroví.
Kořeníčko, koření
Chutná skořice umí bezpečně zahnat příznaky nachlazení. Britská bylinkářka Anne McIntyre uvádí, že tento druh koření povzbuzuje krevní oběh a způsobuje pocení, proto odstraňuje příznaky spojené s rýmou nebo zimní promrznutí. Ve formě skořicového oleje ji lze velmi snadno inhalovat, pomáhá tak proti ucpanému nosu a infekci dýchacích cest. Vhodná je také jako rozpouštěč negativních emocí. Lze ji použít coby léčivé tonikum při melancholii a zimní letargii. Víte, jak skořice chutná v kávě nebo horkém cappuccinu? Díky ní si můžete připravit lahodný nápoj, který navíc snižuje hlenotvorné účinky mléka.
Zimní lék, zázračná čága
Čága je houba parazitující na bříze. Když se usuší a rozemele na prášek, poslouží jako léčivý čaj k posílení imunity. Jak rozeznat čágu od choroše? Dle manželů Bělovousových, kteří se zabývají zdravotním poradenstvím, má čága černý povrch a uvnitř rezavou barvu s bílými žilkami. Ruský doktor Sergej Maslennikov dokonce s pomocí čágy léčil rakovinu, protože údajně zastavuje dělení buněk a v kombinaci s onkologickou léčbou funguje jako podpůrný prostředek.
Sledujte nás na sociálních sítích: