Říká se, že neléčená rýma trvá sedm dní, léčená týden. Ale tak docela pravda to není. Svému organismu můžete v boji s nachlazením výrazně pomoci, aby se ho nejen zbavilo rychleji, ale také aby vás jeho projevy omezovaly co nejméně. Jak na to?
Ucpaný nos, škrábání v krku, lehké pokašlávání… Nachlazení jde se zimním obdobím zkrátka ruku v ruce. Není to zrovna nic příjemného, ale většinou ho bez potíží „vyléčíte“ sami, bez zásahu lékařů. Jak se zbavit nachlazení co nejrychleji?
Ideální by samozřejmě bylo lehnout si na pár dní do postele a vylézt, až nám bude opravdu dobře. Jenže takový luxus si většina z nás dovolit nemůže. Pomoci si ale můžeme jinak.
Odpočinek jako základ
Když už například nemůžete nechodit do práce (i když kolegové z vás radost mít nebudou), alespoň se snažte omezit na minimum všechny ostatní aktivity. Venku pobývejte, jen když jdete do a z práce, choďte brzy spát. Žádné velké uklízení apod. Myslete především na svoje zdraví!
Pijte, pijte, pijte
Při nachlazení oceníte teplé nápoje, ideální jsou tedy nejrůznější čaje. V lékárnách seženete bylinné směsi přímo na nachlazení, zelený čaj s citronem a medem dodá tělu spoustu potřebných živin, které povzbudí imunitu, zázvorový čaj dokáže organismus pořádně prohřát.
Dodržování pitného režimu je při nejrůznějších onemocněních klíčové, o nachlazení to rozhodně také platí!
Vsaďte na zinek
Podchytíte-li nachlazení opravdu v samotném počátku, zařaďte mezi živiny, které dodáváte tělu, zinek (samozřejmě nepřekračujte doporučenou denní dávku). Bylo prokázáno, že umí zkrátit dobu potřebnou k vyléčení nachlazení. Často se jako doplněk stravy prodává v kombinaci s vitaminem C, který je při nachlazení také velkým pomocníkem.
Česneková pomoc
Česnek je úžasná plodina, je jedním z nejsilnějších přírodních antibiotik, a dokonce si umí poradit i s některými viry. Takže ho vpusťte so svého jídelníčku, co to jen půjde (pozor, lidé s citlivým žaludkem by to neměli přehánět).
Sledujte nás na sociálních sítích: