Péče o intimní partie by měla být přirozenou součástí každodenní hygieny každé ženy. Ovšem někdy se při ní dopouštíme chyb, které nám mohou spíše škodit. Na které si dát pozor především?
Chyba č. 1: Vlhký ručník
Ručník, který používáte po sprchování na osušení intimních partií, by měl být vždy dokonale suchý (samozřejmostí je, že by jej nikdo kromě vás neměl používat). Vlhké prostředí je totiž jako stvořené pro množení nejrůznějších bakterií a plísní, ze kterých vaše tělo určitě nebude mít radost…
Chyba č. 2: Voňavé gely a ubrousky
Své intimní partie byste měla omývat s pomocí speciálních mycích gelů, jež jsou k intimní hygieně určené (zapomeňte tedy na klasická mýdla a sprchové gely). Ale dobře vybírejte! Některé obsahují parfémy a další látky, které mohou způsobovat nepříjemné podráždění. To samé platí i pro vlhčené ubrousky určené k intimní hygieně. Mimochodem, ty slouží pouze pro výjimečné případy, rozhodně nenahradí klasické mytí, slouží spíše pro „případy nouze“.
Chyba č. 3: Nesprávná výživa
Ano, na zdraví naší pochvy má rozhodující vliv i to, co jíme. Především pokud trpíte na kvasinkové infekce, měla byste co nejvíce omezit přísun cukru. Ale i v rámci prevence se tento přístup vyplatí. Kromě toho je velmi důležité dodržovat pitný režim. A které potraviny bychom měly zařadit na talíř? Například brusinky, jogurty, česnek nebo jablečný ocet.
Chyba č. 4: Nevhodné spodní prádlo
Saténové nebo krajkové kalhotky či tanga jsou sice sexy, ale nehodí se na každodenní nošení. Naše intimní partie ocení spíše klasické bavlněné kalhotky. Díky prodyšnému materiálu se v těchto místech nedrží zrádná vlhkost, ve které se množí bakterie. Mimochodem, nikterak nám z tohoto hlediska neprospívají ani těsné kalhoty (např. skinny džíny).
Chyba č. 5: Vložka příliš dlouho
Moderní vložky a tampony skvěle absorbují a nebezpečí „nehod“ se díky nim snížilo na minimum. Ovšem to v sobě nese i jedno riziko. Nic moc nás nenutí měnit vložky či tampony tak často, jak bychom měly. Platí, že i při velmi slabé menstruaci by žena měla vložku vyměnit nejdéle po dvou hodinách! Jinak hrozí nežádoucí množení bakterií a stoupá riziko infekcí.
Sledujte nás na sociálních sítích: