Ženy si často ve svých kolektivech utahují z nemocných partnerů a vysmívají se jejich těžkým symptomům i u obyčejného nachlazení a rýmy. Často pak prohlašují, že pánové umírají na obyčejnou rýmičku. Jenže se v tu chvíli dopouštějí neobjektivní kritiky, protože subjektivně chápat mužskou nemoc nemohou. Vědci z USA dokázali, že muži skutečně zažívají mnohem silnější symptomy. To proto, že tělo ženy chrání vysoká hladina estrogenu.
Takže když jeden a tentýž vir napadne a přemůže muže a ženu, ona bude díky estrogenu pociťovat fyzicky menší bolest a bude se celkově cítit lépe. Zatímco jejího partnera nemoc skolí a vyloučí z provozu. Protože má víc testosteronu a mnohem méně estrogenu. Ženy se sníženou hladinou estrogenu (kupříkladu po menopauze) začnou pociťovat podobné symptomy jako muži a také častěji onemocní.
Podle vědců z Johns Hopkins University má estrogen antivirové účinky a chrání ženy před chřipkovým virem A, který u mužů vyvolává mnohem těžší a bolestivější symptomy. Estrogen přitom chrání také před virem HIV, eboly a hepatitidy. Proto jsou muži oběťmi těchto virů častěji.
Lékaři z Johns Hopkins University prokázali antivirový účinek estrogenu u žen, kterým musejí tento hormon podávat uměle kvůli neplodnosti či menopauze. Pokud žena dostává estrogen, je vůči chřipkovým virům odolnější a symptomy choroby – když onemocní – jsou mírnější.
„Vidíme klinický potenciál v tomto objevu, že uměle podávaný estrogen pro léčbu neplodnosti a menopauzy může chránit také před chřipkou,“ tvrdí doktorka Sabra Kleinová z Johns Hopkins University.
Sledujte nás na sociálních sítích: