Pochutiny, které obsahují hodně pigmentů, například mrkev a švestky, mohou prospět nejen zdraví, ale i zvýšit přitažlivost. Překvapená?
Lidé s mírně nažloutlou pletí působí zvláště zdravým a sexy dojmem. Tvrdí to vědci z univerzit, kteří studovali vztah mezi barvou pleti a atraktivitou.
Poprvé se také podařilo prokázat, že žluté pigmenty, takzvané karotenoidy, přítomné v některých druzích ovoce a zeleniny, hrají klíčovou roli ve žlutém nádechu pleti. Ian Stevens, který se na výzkumu podílel, tvrdí, že propojení mezi žlutostí a karotenoidy otevírá nové možnosti, jak přimět mladé lidi, aby jedli více ovoce a zeleniny. Zvýšená konzumace mrkve či švestek má totiž viditelný výsledek už po dvou měsících. Stevens k tomu dodal: „Jedna věc je říkat lidem, že když nebudou jíst zdravěji, dostanou za čtyřicet let infarkt. My teď ale už můžeme říct: Takhle pěkně budete vypadat za pár měsíců, když budete jíst více ovoce a zeleniny."
Budete v novém zaměstnání spokojeni? Nahlédnu do vaší budoucnosti! Kartářka Lucie |
Věděli jste, že...
Na rozdíl od většiny přírodních potravin je mrkev zdravější vařená než za syrova. Syrová mrkev má totiž tuhé buněčné stěny, ze kterých tělo dokáže přeměnit na vitamin A jen 25 procent beta-karotenu. Při vaření mrkve se stěny buněk narušují, a pokud vařenou mrkev podáváme jako součást jídla obsahujícího tuk, dokáže tělo vstřebat víc než polovinu beta-karotenu. Kaše z vařené mrkve je vhodná k léčení průjmu u malých dětí, protože jim dodává základní živiny a přírodní cukry.
Při nedostatku vitaminu A stačí sníst denně jednu mrkev a vidění za tmy se zasezlepší.Jedním z prvních signálů nedosta tečného příjmu vitaminu A je šeroslepost, neschopnost očí přizpůsobit se šeru a tmě.
Sledujte nás na sociálních sítích: