K hubnutí je třeba nejen velké úsilí při držení diety a pravidelném cvičení, ale člověk musí hubnout s chutí a šťastný.
Podle odborníků ze státu Washington totiž mnoho lidí ve svém úsilí ztroskotá kvůli depresím a psychické nepohodě. Naopak, kdo se zbaví depresí a sklíčenosti, může zhubnout mnohem rychleji a dlouhodobě. Riziko obezity naopak u lidí s depresemi vzroste až o 150 procent.
„Zvýšená fyzická aktivita vede k zlepšení depresivních stavů a naopak, zlepšení depresivních stavů vede k vyšší fyzické aktivitě. V naší studii je patrné, že to jde ruku v ruce, ale nejsme schopni nijak dokázat, co způsobuje co. Je to začarovaný kruh,“ tvrdí doktor Gregory Simon ze Seattlu.
Podle něj by přitom každá snaha o zhubnutí a každý program hubnutí měly obsahovat také péči o psychiku hubnoucího.
„Většina programů hubnutí nevěnuje dost pozornosti sledování léčby depresí. A tato studie přitom dokazuje, jak důležitý screening depresí při hubnutí je, a že léčba depresí může vést k lepšímu fyzickému a psychickému zdraví,“ dodal další z autorů doktor Babak Roshanaei-Moghaddam.
TIP Bety: Cvičíte, zdravě jíte a přesto kila nejdou dolů? Poraďte se ZDARMA s naší dietoložkou Lenkou! Zeptat se jí můžete i na to, kde hledat motivaci k hubnutí!
Sledujte nás na sociálních sítích: