V devadesátých letech mužské celebrity objevily kouzlo transplantace vlasů. Zahušťování řídnoucího porostu na horní části hlavy pomocí cibulek odebraných v zátylku má však řadu negativních vedlejších projevů. Navíc tato metoda není esteticky dokonalá a zanechává výraznou jizvu v zadní části hlavy. V druhé dekádě nového tisíciletí je hitem metoda úplně jiná. Vlasy se nezahušťují, oholí se a světlá část kůže bez folikulů se potetuje.
Výrazný úbytek vlasů s pleší, lysinami, kouty či jinou formou bezvlasé pokožky se týká čtyř z deseti mužů už kolem pětatřicátých narozenin. Kosmetika, užívání léků a transplantace, to vše nese řadu negativních vedlejších projevů. Nejjednodušší je hlavu zcela oholit a nosit maximálně několikadenní strniště.
Jenže i na oholené hlavě jsou výrazné mapy – místa, kde je vlasových folikulů (cibulek) dostatek. David Beckham či Wnetworth Miller však přišli na chuť nové metodě estetického vylepšení oholené hlavy. Holá místa, kde jim v mládí vlasy rostly, se pomocí tetování vyplní tečkami. Ty imitují chybějící folikuly, takže hlava působí i z blízka, jako by si člověk právě oholil hustou kštici.
„Pigmentové tečky jsou tetovány do vlasových folikulů a ze vzdálenosti to vypadá, že si člověk právě oholil vlasatou hlavu. Tento vzhled je populární u celebrit jako Davida Beckhama či Wentwortha Millera. Neinvazivní metoda stojí mezi pěti sty a třemi tisíci liber (asi sedmnáct až sto tisíc korun) a vytvořil ji Ian Watson,“ píše britský list Daily Star.
Metodu HIS (Hair-Ink-Skin) Hair na stejnojmenné klinice v Birminghamu vyvinul Watson poté, co sám přišel o vlasy už před třicátými narozeninami.
„Zákrok je neinvazivní a nevyžaduje žádné anestetikum, řez nebo pojivo, zahrnuje jen málo nepříjemné pocity. Zůstává bez jizev a je dokonale přizpůsobitelný, pokud a když nadále vlasy řídnou, nebo když se změní styl majitele,“ tvrdí Watson.
Sledujte nás na sociálních sítích: