Sláva! Na sociálních sítích už nevídáme jen snímky známých osobností, kterým „chrastí kosti“. Dnes je v kurzu ten, kdo zvesela nasdílí poporodní kila a pomerančovou kůži! A experti tomu obdivně tleskají, protože díky takovému obsahu prý máme k vlastnímu tělu mnohem lepší vztah i postoj.
Vypadá to, že svět začíná být zase v pořádku. Alespoň tedy v určitých věcech. Nebo jste si nevšimli, že celebrity na sociálních sítích hrdě vystavují svá kyprá a striemi i celulitidou zasažená těla? A to bez jakéhokoli filtru! Někteří fanoušci to odsuzují, jiní chválí jejich statečnost. Co na to říkají odborníci? Podle nich čím více takových surových a reálných snímků vidíme, tím lépe! Proč?
Nikdo není dokonalý
Slavné osobnosti s nedokonalými křivkami dávají skvělý příklad. Je velice pozitivní a osvěžující vidět celebrity jako své vlastní autentické já. Výzkumy (1) jasně dokazují, jaký dopad sociální sítě mají. Kvůli nim má řada lidí obavy týkající se vzhledu. To může ovlivnit jejich stravovací návyky a vést k poruchám přijmu potravy a dalším psychickým problémům, jako jsou deprese a úzkosti. A zdaleka se to netýká jen žen.
Anorexie si nevybírá
Problémy s přijmutím svého zevnějšku zasahují obě pohlaví stejně. I muži dnes trpí anorexií a bulimií, což jsou dvě nejsmrtelnější psychiatrické choroby, jak vyplývá z lékařských statistik (2). Takže ano, chceme a potřebujeme vidět, že ne všichni mají ukázkové křivky a tvary.
Média jako hnací motor k pozitivitě
S takovou silou, jakou média a sociální sítě mají, je doslova úžasné, že celebrity beze studu veřejně ukazují své opravdové já. Tohle VIP hnutí není o obhajování nezdravého životního stylu nebo snižování zdravotních standardů. Je to o propagaci toho, kdo jste a jak vypadáte. Cítíme se díky tomu ve své kůži pohodlně (3).
Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7364393/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7575017/, (3) názor autora
Sledujte nás na sociálních sítích: