Pokud před člověkem stojí rozhodnutí měnící život, měl by ho udělat přesně minutu před polednem. Tvrdí to britští experti s tím, že právě v tomto okamžiku nastává nejpříhodnější okamžik. Naopak naprosto nejhorší dobou je ta po desáté hodině večerní.
Minutu před dvanáctou je již ranní panika pryč a pořádný hlad teprve začíná fungovat, tvrdí vědci na stránkách listu Daily Express. Studie ale vychází z britského biorytmu, který se od českého liší. V Británii začíná většina pracovních režimů až mezi osmou a devátou hodinou, takže pro Čechy platí, že je nejlepším okamžikem pro zásadní životní rozhodnutí asi ten, který nastane zhruba tři hodiny po začátku pracovního dne.
V deset hodin večer by se však člověk už neměl do žádného kritického uvažování pouštět nikdy, jeho tělo je příliš unavené a mozek nefunguje řádně. Ne nadarmo se po tisíce let traduje rčení, že ráno je moudřejší večera.
Nejhorším měsícem v roce pro rozumné uvažování je prosinec, tehdy se nejvíce lidí rozhodne iracionálně. Naopak nejrozumnější rozhodnutí činíme v měsíci dubnu.
„Člověk by měl mít čas promyslet všechny důsledky kritického rozhodnutí a dívat se na pozitiva a negativa s čistou myslí,“ tvrdí profesor Cary Cooper z Lancaster University.
Sledujte nás na sociálních sítích: