Vliv hormonů při nitroděložním vývoji plodu na osobnost mužů je moderním tématem řady výzkumů posledních let. Bylo totiž prokázáno, že vysoká koncentrace testosteronu v krvi matky při vývoji mužského plodu ovlivňuje nejen jisté fyzické vlastnosti, ale také rysy osobnosti. A jedním z nich je přístupnost, vstřícnost a pozornost.
Muži, na které působí vysoká koncentrace testosteronu, mají výrazně delší prsteníček než ukazováček. Muži, na které působí vyrovnaná hladina tohoto hormonu, mají oba prsty stejně dlouhé. A muži, na které působí málo testosteronu a více ženských pohlavních hormonů, mají delší ukazováček.
Jedinci, kteří mají ukazováček a prsteníček stejně dlouhé, jsou mnohem sympatičtější, milejší a pozornější. Zvláště při komunikaci s ženami. Zatímco jedinci, kteří mají rozdíl poměru mezi prsty velký, jsou častěji naopak svárliví, tvrdohlaví a také neurvalí.
Profesorka Debbie Moskowitzová provedla experimentální výzkum, v němž vystavila muže a ženy vzájemné interakci. Ti vůbec netušili, co se zkoumá. Jejich chování ale bylo zaznamenáváno a následně analyzováno. Mužům také změřila Moskowitzová prsty na rukou.
„Když byli s ženami, chovali se muži s menším rozdílem mezi poměry prstů tak, že pozorněji naslouchali, smáli se, byli svolní ke kompromisu, víc protějšek ujišťovali a také mu lichotili,“ tvrdí profesorka Moskowitzová z McGillovy univerzity v Montrealu. Naopak muži s velkým rozdílem v poměrech mezi prsty byli častěji svárliví, hádaví, neurvalí, hrubí a paličatí.
Předchozí výzkumy zabývající se poměrem délky prstů u mužů prokázaly, že muži mající výrazně delší prsteníček než ukazováček jsou temperamentnější, aktivnější fyzicky, jsou většinou také svalnatější, mužnější, atraktivnější, častěji homosexuálové, nevěrnější a promiskuitnější.
Sledujte nás na sociálních sítích: