Facebook je úžasná sociální síť. Jenže se může obrátit i proti svým uživatelům. V čem? A jak můžeme zlepšit svůj život, pokud jeho užívání úplně zrušíme, nebo alespoň omezíme na minimum?
Známe odpověď!
1. Přestanete si neustále snižovat sebevědomí
Prohlížením profilů a příspěvků ostatních uživatelů/svých přátel se samozřejmě neubráníte porovnávání svého života a jejich. Jenže ne vždy ve své hlavě vyjdete z tohoto srovnání jako vítězové. A to dokáže značně snížit sebevědomí…
2. Nebudete propadat porozchodové depresi
Upřímně – kdo z nás po rozchodu nesledoval jako ostříž facebookový profil svého bývalého/své bývalé? Už někoho má? Užívá si? Trpí? Kteří naši společní přátelé se přidali na jeho/její stranu? Zkrátka šmírujeme, co se dá. A to léčbě našeho zlomeného srdce opravdu neprospívá…
3. Ušetříte spoustu času
I když na Facebooku netrávíte při jedné návštěvě spoustu času, díky chytrým mobilním telefonům máme k sociální síti prakticky neomezený přístup – čehož využíváme.
Zkuste někdy spočítat, kolikrát denně se na FB podíváte. Docela dost času na síti, o které tvrdíte, že „na ji vlastně ani moc nepoužíváte“, že?
4. Budete účastníky méně dramat
Ačkoli třeba nejste tak docela aktivními uživateli Facebooku, i tak jste vlastně zataženi každý den do několika dramat, která se objevují na zdech některých vašich přátel. Ať už sdílejí post někoho jiného, vyjadřují se k určitému problému nebo si vyřizují přes FB účty s bývalým, najednou jste součástí příběhu. I když se diskuse osobně nezúčastníte, i tak ve vás může zanechat nepříjemnou pachuť.
5. Nebudete muset číst otravné komentáře
Určitě máte v okruhu svých facebookových přátel někoho, kdo sdílí prakticky všechno, co dělá, co měl k obědu, kam se vydal s přítelkyní/přítelem, co nového se naučilo jeho dítko… A tyhle posty mají jedno společného – nikoho nezajímají! Naopak, nejraději byste onomu člověku naznačili, že pro podobné věci je dobré mít deníček, ne otravovat všechny na sociální síti…
Sledujte nás na sociálních sítích: