Krize manželství po sedmi letech? Ale kdeže loňské sněhy jsou. V minulosti možná skutečně platilo to, že první velký otřes do vztahu dvou lidí přišel sedm let po svatbě, ale dnes je vše mnohem rychlejší. Dojem, že tak nějak život rychleji plyne, není vůbec lichý. Podle sociologů z Británie za to mohou moderní technologie a sociální sítě, kvůli nimž přichází první manželská krize už po dvou letech a devíti měsících.
Týká se to samozřejmě nejen manželů, ale také všech, kdo žijí ve vážném partnerském vztahu. Ještě před dvaceti roky platilo, že po sedmi letech nepřežije krizi velká část vážných vztahů. Sedmička byla smolným číslem, ale tuto souvislost budoucí generace zřejmě přestanou chápat, protože v moderním světě se nebudou dožívat vztahy více než tří let.
Z analýzy života dvou tisíc Britů, kteří se rozešli do tří let se svým dlouhodobým partnerem, vyplývá, že většina z nich velmi často využívala sociální sítě. Osm z deseti se denně přihlašovalo na Facebook, Twitter či Instagram. Šestatřicet procent jedinců pak přiznalo, že se seznámilo s partnerem na sociální síti či internetové seznamce. Více než polovina pak přiznala, že sociální sítě viní za rozpad vztahu, přičemž celá třetina zažila rozchod kvůli tomu, že si protějšek na sociální síti našel někoho nového. Pětina z analyzovaných jedinců přiznala, že kvůli sociálním sítím nabyla předčasně dojmu, že partnera zná. Toto vědomí negativně ovlivnilo reálné soužití s dotyčným, kdy vyšlo najevo, že se partneři vlastně tak dobře neznají.
„Podle našich objevů se zdá, že moderní vztahy mají kratší život, což je výsledkem hektického životního stylu a technologií, které ovlivňují naše společenské životy,“ uvedl k výsledkům pro Daily Mail George Charles ze společnosti VoucherCodesPro, která výzkum vypracovala.
Sledujte nás na sociálních sítích: