Úplně špatné místo, málo blyštivý kámen na prstenu, příšerné počasí nebo nevhodně zvolený okamžik. Zásnuby nejsou vždy tak dokonalé, jak si je představujeme!
Žádost o ruku je jedno z těch velkých životních rozhodnutí, o kterém si obvykle vyprávíme s přáteli a rodinou ještě několik let poté. Jak na tenhle zážitek vzpomínáte vy? To byste nevěřili, kolik manželů by si to zopakovalo ve stylu „znovu a lépe“.
Pozdě bycha honit
Z nedávného amerického průzkumu vyplynulo, že velká část dnes již sezdaných párů není úplně spokojena s tím, jak jejich zasnoubení probíhalo. Ať už šlo o umístění prstenu, celkový dojem nebo samotné místo, kde padlo osudové „ano“, mnoho lidí by se k tomu vrátilo s hodně vylepšeným plánem.
Žádná filmová romantika, smutná realita!
Výsledky studie ukázaly, že pouze 39 procent respondentů by na svých zásnubách nic neměnilo, zatímco zbytek měl k průběhu určité výhrady. Někteří přiznali, že toužili po dechberoucímu západu slunce na pláži nebo tajemné horské vyhlídce, nikoli po žádosti v nákupním centru, při videohovoru nebo v kuchyni během přípravy večeře. Jiní si postěžovali na počasí i na to, že jejich partner nepoklekl, jak bývá zvykem v romantických filmech. Dalším se zase nelíbil prsten a prý cítili, že celé gesto působí příliš staromódně a těžkopádně, proto by raději zvolili jiný a modernější přístup. Tady asi evidentně neplatí rčení, že darovanému koni se na zuby nehledí!
Špatný začátek, špatný konec?
Zda se nespokojenost se zásnubami promítne do kvality samotného manželství, je otázka, na kterou asi neexistuje jednoznačná odpověď. Ti, kteří se na výzkumu podíleli, se domnívají, že pokud je někdo z žádosti o ruku rozmrzelý, může to naznačovat problémy v komunikaci a očekáváních ve vztahu. Na druhou stranu, navléknutí prstenu je pouze symbolickým začátkem dlouhé cesty a co se děje během tohoto obřadu, nemusí ve skutečnosti znamenat vůbec nic.
Zdroj: www.nypost.com/2024/11/15/lifestyle/how-would-you-grade-your-marriage-proposal/
Sledujte nás na sociálních sítích: