Sotva byste našli nějaký trend seznamování, který by byl tak rozšířený jako „gatsbying“. Vsadíme se, že vy jste ho už použili také! O co vlastně jde, a proč se tolika lidem líbí?
Ano, je to tak! Když většina z nás uslyší „gatsbying“ asi si vzpomeneme na film „Velký Gatsby“ s Leonardem DiCapriem (adaptace stejnojmenného románu Francise Scotta Fitzgeralda, ale to je jen okrajově). Leonardo DiCaprio v něm hraje milionáře, který se všemožným úsilím (večírky a okázalostí) snaží získat svou dětskou lásku Daisy. A přesně odtud pochází pojem gatsbying – popisuje trend seznamování, který všichni velmi dobře známe.
Co je tedy „gatsbying“?
U gatsbyingu jde o to, dát člověku, po kterém toužíme, jasně najevo, že se nám líbí. Ovšem aniž bychom to dali najevo příliš přímočaře – protože si ještě nejsme jisti, zda je náš cit vzájemný. Takže se smějeme jeho vtipům, hezky se oblékáme, rovnáme záda a dáváme ze sebe to nejlepší (a samozřejmě, když máme tolik peněz jako milionář Gatsby, pořádáme i velké glamour večírky...). Zkrátka: Svým šarmem vylákáme našeho milého z jeho ulity zdrženlivosti a v ideálním případě vyvoláme jasné přiznání jeho zájmu o nás.
Proč všechno to úsilí?
Jistě: Mimozemšťané a děti by se pravděpodobně zeptali: "Proč zamilovaný člověk prostě neřekne tomu druhému, co se děje?" Ale samozřejmě všichni známe důvod: chceme se chránit před možným odmítnutím. A nenechat se (znovu / zbytečně) zranit. Protože kdybychom se náhodou zamilovali do debila, po výslovném přiznání by nás mohl oklamat a využít.
Na druhou stranu by samozřejmě bylo docela cool, kdybychom mohli jít nekomplikovanou cestou a jen tak někomu říct, že si myslíme, že je skvělý. K tomu ale musíme mít z dotyčného opravdu dobrý pocit (a hodně sebevědomí).
Tuto možnost bychom však pravděpodobně neměli úplně vyřadit z našeho seznamu flirtovacích strategií. Protože víme, že „gatsbying“ není vždy zlatá cesta. Vzpomínáte si přece na konec Velkého Gatsbyho...
Zdroj: názory autora
Sledujte nás na sociálních sítích: