Naprostá sexuální kompatibilita páru rozhodně nebývá samozřejmostí, ale spíše vzácnějším darem. Zatímco některé vztahy si o ní mohou nechat leda tak zdát, starší ženě to s mladším mužem v ložnici funguje na jedničku s hvězdičkou. A jinde také!
„Co na ní vůbec vidí, vypadá vedle něj jako jeho matka!“ I takovými jízlivými poznámkami se častuje vztah starší ženy a výrazně mladšího muže. Je to snad nepřejícnost? Anebo se tohle milostné uspořádání jen vymyká z tradičních společenských norem, což se, jak se zdá, neodpouští? Tak či tak a bez ohledu na zvednuté obočí kolemjdoucích má takový svazek skrytá pozitiva. Nevěříte? Vědci ano.
V posteli to prostě klape
Ačkoli si to možná nechceme úplně připustit, fungující sex rovná se polovina partnerského štěstí. Co má tohle společného s velkým věkovým rozdílem? V podstatě všechno. Z četných studií vyplývá (1), že muži dosahují svého sexuálního vrcholu po dvacátých narozeninách, ženy zase mezi 30 a 40 lety. Jinými slovy – jestli v tomhle vztahu něco „šlape“ přímo ukázkově, pak milostná kompatibilita. „Starší a zkušená žena, která si užívá takřka neustálou touhu, má mužským a energickým hormonům hodně co nabídnout. Tohle je záruka vzájemného potěšení,“ myslí si indická psychiatrička a manželská poradkyně Shefali Batra (2).
Žádná zbytečná dramata
A máme tu další pozitivum, zejména tedy pro pánské osazenstvo. „Zralá dáma si nepotrpí na žádné zbytečné a vyčerpávající psychologické hry, ze kterých se často osočují její mladší konkurentky. Bývá upřímná, jasně popisuje křivdy a netají se tím, co se jí líbí. Její partner nemusí čist mezi řádky, což hodně věcí usnadňuje,“ vysvětluje výše jmenovaná specialistka (2). Jaké je další plus?
Tak trochu jiná výchova
Vztah zkušené ženy a lidově nazývaného „zajíčka“ má kromě zmíněné sexuální kompatibility a obecné harmonie i jinou vzácnou výhodu. Oba jeho aktéři se toho od sebe totiž hodně naučí. Zatímco ona lehce usměrní mladistvou nerozvážnost a zafunguje jako přirozený intelektuální stimulant, on zase bude akčním hnacím motorem nových zážitků (3).
Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK278998/, (2) www.drshefalibatra.com, (3) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22268980/
Sledujte nás na sociálních sítích: