První dojem je důležitý! Ale i maličkosti ho dokážou rychle zničit a hodit na nás špatné světlo. Máme pro vás několik tipů, jak působit na lidi tak, abyste polední přestávku nemuseli trávit sami.
I když jsme školním lavicím už dávno odrostli, je oblíbenost stále něco, po čem toužíme. Ale mnohdy má naše snaha udělat dobrý dojem na náš protějšek spíše odstrašující účinek – a my to ani netušíme.
Oblíbený, nebo ne – to je oč tu běží
Často o tom, zda pro někoho jsme nebo nejsme sympatičtí (a tím pádem i oblíbení), rozhodují takové maličkosti jako jsou zvyky. Následující jsou ty, které podle ankety považujeme za ty nejvíce „odpuzující“. Neděláte náhodo některou z nich?
Falešná skromnost
Podle jedné studie Harvardovy univerzity je falešná skromnost mnohem otravnější než neustálé chlubení. Pokud máte být na co pyšní, klidně buďte a naučte se přijímat pochvalu od druhých.
Rychle všechno vyzradit
Pokud o sobě budete vyprávět všechny detaily hned, jakmile se seznámíte, můžete druhou osobu svým životem zatížit natolik, že si bude od vás potřebovat „odpočinout“.
Být lepší než druzí
Reagovat na každý výrok jiné osoby svým vlastním příběhem může rychle působit velmi egocentricky. Naopak když necháte druhé dovyprávět a aktivně budete naslouchat, budete mnohem sympatičtější.
Toxický optimismus
Všichni známe přednosti optimistického přístupu k životu, na tom není nic špatného. Občas je ale důležité, především když chcete někoho podpořit, nesnižovat váhu věcí, které ten druhý právě prožívá. Ostatní by tak mohli mít pocit, že je a jejich pocity neberete příliš vážně.
Nevyžádaná rada
Rozdávat rady na počkání může někdy vypadat jako snaha druhé kontrolovat nebo potřeba se vměšovat do věcí druhých. Důvodem, proč říkáme druhým, co mají dělat, může být potřeba zvyšovat svůj vlastní pocit sebevědomí.
Zdroj: názory autora, https://www.etiquetteschoolofamerica.com/how-to-be-well-liked/
Sledujte nás na sociálních sítích: