Musíme si promluvit! Ale i v rozhovoru s partnerem existují určitá pravidla, která je třeba dodržovat, aby komunikace fungovala.
Upřímnost a důvěra – to jsou dva základní pilíře každého vztahu. Ale i komunikace a jak rozhovor vedeme je velmi důležitá, aby se mohla láska stále rozvíjet. Ale právě v komunikaci není občas všechno, jak má být. Na následující chyby byste si měli dát velký pozor.
Neposloucháte
Klíčem k úspěšné komunikaci je v porozumění partnera. Znaky pozornosti, například krátká přitakání, oční kontakt a nakloněné držení těla, tomu druhému ukazují, že se zajímáte o to, co říká, a že si ho vážíte.
Neříkáte nic
Nemluvit o problémech, abyste zachovali harmonii? To rozhodně není dobrý nápad! Pokud zamlčíte, co vás tíží, jen posílíte vnitřní hněv. A tak se z maličkostí stává najednou velká hádka. Řekněte raději hned a narovinu, co se vám nelíbí – nakonec tak jako vy, ani váš partner neumí číst myšlenky.
Zobecňování
„Ty na mě nemáš nikdy čas!“ Cítíte se nachytaní? Slovíčka „nikdy“ nebo „vždycky“ vedou snadno k obviňování a ke konfliktům. Větší intenzity dostává taková výpověď navíc přímým určením adresáta – „ty“. Mluvte raději o sobě a svých pocitech. Je to osobnější a partner vás pochopí mnohem lépe. Stejnou větu můžete říct například: „Je mi líto, že na mě máš jen tak málo času.“
Neosobní otázky
Chcete každý večer vědět, jaký měl váš partner den? To se ale rychle může stát jen obehranou frází. Jako by člověk nevěděl, co jiného říct. Místo toho se zeptejte, jak se má. Tím mu ukážete, že se zajímáte o jeho pocity, a přesto se o tom, jaký měl den, také dozvíte.
Sledujte nás na sociálních sítích: