Možná nebyly tak příjemné a nepůsobily tak realisticky, erotické pomůcky jsou ale zřejmě staré stejně jako lidstvo samo. Sex totiž u člověka neslouží jen k rozmnožování, třebaže se tím snaží některá náboženství vymývat mozky svých věřících. Sexualita má u člověka řadu dalších funkcí a sebeukájení je staré jako člověk sám. Ani erotické pomůcky a hračky nejsou výmyslem novověku. Znali je už minimálně lidé doby kamenné. Právě z kamene si vyráběli nejrůznější faly. Ty nejstarší objevené mají osmadvacet tisíc roků.
Falus byl od pravěku symbolem plodnosti a života, sloužil jako ochranná pomůcka, rituální předmět, ale také jako erotická pomůcka k sebeukájení žen i mužů. Lidé je od pravěku přes starověk vyráběli z kamene, dřeva, kůže, kovu, kostí a dokonce ze sušeného velbloudího trusu.
Egypťané a Řekové ve starověku pak přišli s využíváním plodů k ukájení, používali banány či tykve podlouhlého tvaru. Sofistikované faly ze dřeva a kamene vyráběli lidé už pět set let před Kristem. Kvůli tomu, že byly dokonalé tvarově i velikostí, sloužily zcela jistě nejen jako rituální předměty a talismany, ale také jako pomůcky. K sebeukájení a erotickým hrám v párech i skupinách.
V renesanční Itálii si potrpěli na kožené pyje, které lubrikovali olivovým olejem. Vysoce postavení lidé ve svých domovech vystavovali na odiv stříbrné, zlaté a slonovinové faly.
Nejstarší falus z kamene dlouhý dvacet a široký tři centimetry byl nalezen v jeskyni Hohle Fels ve švábské Albě nedaleko Ulmu. Podle archeologů je tento kamenný pyj starý osmadvacet tisíc let.
„Kvůli velikosti je to zřejmě nejstarší erotická pomůcka,“ míní profesor Nichoals Conard z Tübingenské univerzity.
Sledujte nás na sociálních sítích: