Někdo chce potěšit svého partnera, zatímco jiný se snaží zamaskovat nevěru, popřípadě zakamuflovat své vlastní selhání. Ano, i z těchto důvodů se milostné vyvrcholení finguje ostošest!
Zakončení druhé fáze lidského sexuálního reakčního cyklu. Tak orgasmus popisuje odborná literatura s tím, že bývá doprovázen samovolnými svalovými kontrakcemi, zvýšeným srdečním tepem, euforickým vnímáním a intenzivní fyzickou rozkoší.
Bouře, která nenechá nikoho chladným
Třeba ženám se při vyvrcholení doslova vyburcuje k činnosti až 30 různých mozkových center, a to včetně těch, jež řídí emoce, bolest, radost, tělesnou teplotu, hlad, únavu i žízeň. Vypadá to jako něco, co ani při nejlepší vůli nejde věrohodně předstírat? Dost možná, nicméně herectví není moderní populaci vůbec cizí. Proč upřímnost přestala patřit mezi vyhledávané erotické pomůcky? A co když lže někdo i vám?
Kdo je bez viny, ať hodí kamenem
Britští vědci působící na University of Central Lancashire na svá bedra vzali nelehký úkol. Rozhodli se totiž zjistit, jak to dnešní lidé mají s
„vášnivou simulací“. Z poznatků jejich výzkumu následně vyplynulo, že smyslné zakončení pohlavního aktu finguje, nebo alespoň značně vylepšuje, bezmála 70 procent příslušnic něžného pohlaví.
Jednou, dvakrát, třikrát, pokaždé?
„Došli jsme k názoru, že ženy se zejména hlasitým projevem snaží urychlit partnerovu ejakulaci nejčastěji proto, že se cítí unavené nebo znuděné. Najdou se však i takové, které se tímto způsobem snaží zalichotit mužskému egu. Jiným slovy, jde o jakousi odměnu za odvedenou práci,“ vysvětluje spoluautorka výzkumu a zároveň psycholožka Gayle Brewer, která zkoumá vztahy z evoluční perspektivy. Ačkoli to vypadá, že se oběti milostného klamu nacházejí výhradně v pánských řadách, pravda je někde docela jinde. Ani tady není o přetvářku nouze…
Houstone, máme problém
Stejný výzkum prokázal, že s hraním orgasmu má osobní zkušenost až 20 procent mužů. Co je k tomu vede? Výše jmenovaná specialistka došla k závěru, že hlavní příčinou bývá maskování nevěry, popřípadě obava ze selhání. Ačkoli první pohnutka je neomluvitelná, v případě té druhé jde možná o polehčující okolnost. Nebo ne?
Sledujte nás na sociálních sítích: