Přestože mytí vlasů patří mezi běžné činnosti, které vykonáváme pravidelně, ukazuje se, že v některých ohledech stále chybujeme.
Mytí vlasů je natolik zajetou rutinou, že o ní vlastně vůbec nepřemýšlíme a děláme ji zcela automaticky. A to je právě ono. Někteří si kštici šamponují každý den, jiní to naopak dělají jen zřídka, a další si pravidelně dopřávají speciální péči v podobě masek a intenzivních ošetření. Ano, máme své vlastní zvyky, otázkou však je, zda opravdu odpovídají tomu, co naše vlasy potřebují.
Pokožka si řekne
„Je to o individuálním přístupu,“ říká britský kadeřník a prognostik trendů Tom Smith. „Mnoho lidí si vlasy vlastně myje jen proto, že to považují za nezbytnou součást péče. Ale vždy záleží na tom, jak se ony i pokožka hlavy momentálně cítí,“ upozorňuje specialista s tím, že mnohdy je úplně zbytečné plýtvat časem, energií i šamponem.
Suchá versus mastná
I podle všeobecných doporučení by ideální frekvence měla být přizpůsobena pokožce na míru. Máte-li ji suchou nebo citlivou, nadměrná očista její stav jen zhorší, protože se tak odstraní velká část nezbytných přírodních olejů s ochrannou funkcí. Naopak u mastného typu je potřeba mytí pochopitelně častější. Zmíněný expert zastává názor, že je také nutné zvážit jaký šampon používáte. Některé produkty jsou určeny pro každodenní použití, zatímco jiné, například hloubkově čisticí, se mají využívat opravdu jen příležitostně.
Ať to pořádně pění!
Dalším důležitým krokem je tu samotná technika. Žádná bezmyšlenkovitá akce! Pro dosažení optimálního výsledku je správné nanášení šamponu klíčové. „Začněte tím, že ho aplikujete přímo na pokožku hlavy, nikoli pouze na vlasy,“ radí Tom Smith. „Jakmile se začne tvořit pěna, věnujte pozornost každé oblasti a jemně ji masírujte,“ popisuje. Tento postup zajistí, že všechny zbytky stylingových produktů a nečistot budou pryč, díky čemuž hříva zůstane skutečně čistá.
Zdroj: www.staging.stylist.co.uk/beauty/hair/preppy-bob/838451
Sledujte nás na sociálních sítích: