Slabé a lámavé nehty, které vám „zanechala“ gelová či akrylová manikúra, zase budou zdravé. Žádný strach! Při jejich regeneraci myslete na rukavice, vyživující olej, nůžky i správný jídelníček.
Je těžké odolat přitažlivosti krásných nehtů. Odvrácenou stranou je však jejich poškození, které dlouholetá manikúra může napáchat.
Když přijde „ten den“
Možná už do salonu odmítáte dojíždět kvůli časovým a finančním ztrátám. Možná nechcete být závislá na službách někoho jiného. Třeba vaše osobní manikérka odešla na mateřskou dovolenou, nebo jste v očekávání vy sama a výpary odlakovačů vám nedělají dobře. Důvod k ukončení téhle kosmetické spolupráce se může najít vždycky. Co ale s těmi slabými, tenkými a lámavými nehty teď? Proč se na nich dosavadní profesionální péče vlastně tolik podepsala?
Viník není tam, kde byste ho čekala
„Zpevňující přípravky, jako jsou gely a akrylové pudry, nejsou hlavními pachateli. Poškození je spíše způsobeno nadměrným pilováním a leštěním nehtové ploténky, a to spolu s dlouhodobým vystavením acetonu, který značně vysušuje,“ uvádí na pravou míru australská vizážistka Chelsea Raselli. „Je-li kvalita vašich nehtů po salonní manikúře hodně narušená, počítejte s tím, že proces uzdravení bude trvat tři až čtyři měsíce,“ dodává zase australská dermatoložka Cara McDonald. Pravidla regenerační péče jsou pak následující.
Myslete na ochranu i hydrataci
Při úklidu i čištění čehokoli nezapomínejte na rukavice, protože dráždivé chemikálie v používaných prostředcích prohloubí oslabení a všechno ještě zhorší. Nehty udržujte co nejkratší, abyste zabránili dalšímu štěpení a lámání. Pravidelně aplikujte vyživující a hydratační oleje. Nepodceňujte ani zdravou stravu, vaše pozornost by podle jmenované dermatoložky Cary McDonald měla směřovat hlavně k biotinu, zinku, železu a vitaminu C. S trochou trpělivosti tuhle nehtovou krizi brzy zažehnáte!
Zdroj: www.houseofwellness.com.au/beauty/fix-damaged-nails-after-gels-acrylics
Sledujte nás na sociálních sítích: