Krásní chceme být asi všichni. Proto používáme celou řadu kosmetických produktů s různými účinky. Ale co když na sebe tyto přípravky nereagují vůbec dobře? Nebo je jich prostě až moc? Pokožka to dá najevo lepkavým povrchem i podrážděním!
Moderní kult krásy je neúprosný. Podle nepsaných pravidel máme mít obličej bez vrásek, tmavých kruhů pod očima i akné. A rozšířené póry? Nepřípustné! Stejně jako třeba strie na stehnech a zadních partiích. Nežádoucí je i suchá šupinatá kůže a nerovnoměrný tón pleti. Žádný div, že jsme z toho celí nesví a kupujeme jeden kosmetický produkt za druhým. Všechny ty krémy, masky, séra, oleje i peelingy aktivně využíváme s pocitem, že to pokožce náramně svědčí. Ale je to opravdu tak? Když to s péčí trochu přeháníme, dostáváme tyto signály.
Pomoc, červenám jako rajče!
Není vůbec neobvyklé, že pacient přijde s celou taškou produktů, které si zakoupil v naději, že definitivně vyřeší svůj kožní problém. Ovšem používání mnoha přípravků může mít za následek zarudnutí, podráždění, dehydrataci i zvýšenou tvorbu pupínků. Arzenál zkrášlovacích pomocníků bývá v hodně případech zcela nekombinovatelný (1). Vy víte, co si s čím rozumí?
S retinolem každý nevyjde
Některé kosmetické produkty prostě nejdou dohromady. Například retinol ztrácí veškerou funkční účinnost v přítomnosti vitaminu C a kyseliny glykolové (2). Navíc, když se smísí více věcí najednou, změkčující báze na sebe negativně reagují a mohou vytvářet lepkavé prostředí, které zbytečně ucpává póry. Co vy na to, nemáte pocit, že vám tvář trochu lepí? Režim s menším množstvím krémů vyšší kvality může být lepší jak pro pokožku, tak i pro peněženku a vaši celkovou pohodu (3).
Zdroje: (1) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26296330/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2699641/, (3) názor autora
Sledujte nás na sociálních sítích: