Mráz, silný vítr, rychlé střídání teplot… Těmto, a ještě mnoha dalším negativním vlivům musí naše pokožka v zimě odolávat. Nejvíc přitom trpí jemná pleť obličeje. Jak ji ochránit, aby zůstala i v chladném období roku v té nejlepší kondici?
V zimě pleť potřebuje specifickou ochranu podle aktuálního počasí. Záleží i na tom, zda se pohybujete ve městě, nebo dlouhodobě pobýváte venku v přírodě. Jinou ochranu vyžaduje pleť při pobytu na horách, jinou, musíme-li trávit většinu času v přetopené kanceláři. Na co byste si měli dát nejvíce pozor?
Vítr a mráz
Vítr a mráz pokožku vysušují. Proto by kosmetické přípravky používané v zimě měly být dostatečně výživné a poskytovat pokožce dlouhodobou ochranu. Potřebná je samozřejmě i hydratace, neboť pouze dobře hydratovaná pleť je schopna odolávat vnějším podmínkám, lépe se regeneruje a vrásky se na ní tvoří pomaleji než u pleti, které vlhkost chybí.
Slunce
Také sluneční paprsky mohou být v zimě velmi intenzivní, což platí zvláště při pobytu ve vyšších nadmořských výškách. Krémy s vysokým ochranným faktorem (30 nebo 50) jsou proto na horách nezbytností, ale mnoho žen je už běžně používá při každodenní péči o pleť.
Rychlé střídání teplot
Pleti v zimě nesvědčí časté přechody z venkovního do vnitřního prostředí. V chladném počasí se cévky v podkoží stáhnou. Jakmile přejdete do tepla, zase se roztáhnou. Pokud se tento jev opakuje často, může snadno dojít k dlouhodobému začervenání pokožky. Taková pleť se stává hypersenzitivní a může se u ní začít projevovat kuperóza (popraskané žilky), nebo dokonce rozacea (kožní onemocnění).
Horká koupel
Spěcháte v zimě vymrzlí domů s představou vany plné horké vody? Zadržte…
Zima je zátěžovou zkouškou nejen pro jemnou pleť obličeje, ale i pro pokožku celého těla. Protože se více oblékáme, kůže méně dýchá a je hrubší než v létě. Horké koupele jí nesvědčí, protože ji ještě více vysušují. Místo horké koupele si dopřejte raději teplou sprchu s vhodným kosmetickým přípravkem.
Sledujte nás na sociálních sítích: