Roztřepené konečky vlasů trápí nejspíš každou z nás. Co proti nim pomáhá?
1. Nůžky
Nejúčinnější metodou je samozřejmě pravidelné zastřihávaní. Nemusíte tak činit každý den jako třeba Jennifer Aniston, úplně stačí každých 6 až 8 týdnů. Rozhodně však stříhání neodkládejte déle než 3 měsíce!
2. Masky
Vyživující masky sice vlasy nezacelí, ale mohou pomoci v prevenci třepení konečků. Zvolit můžete jak profesionální vlasové produkty, tak i podomácku vyrobené masky (například teplý olivový olej, který vetřete do konečků vlasů a necháte působit 5 minut, poté omyjete šamponem).
3. Voda
Dostatečný pitný režim ovlivňuje nejen kvalitu naší pleti, ale i vlasů. Takže pijte, pijte, pijte.
4. Kondicionér
Ačkoli se to nezdá, šampon je pro naše vlasy nejen očista, ale i lehká zátěž, protože je vysušuje. Dopřejte jim proto při každém mytí potřebnou hydrataci v podobě kondicionéru. Jistě seženete i nějaký přímo na roztřepené vlasy (jak už jsme předeslali – nic konečky zpět nezacelí, ale předejde dalšímu třepení).
5. Šampon
Pro šampon platí v případě vlasů náchylných ke třepení dvě pravidla – nepoužívejte ho moc a nepoužívejte jej příliš často. Pokud nepatříte k lidem, jimž se vlasy hodně mastí, není nutné je mýt každý den.
6. Vysoušení
Vysoušení vlasů pomocí fénů, narovnávání žehličkou apod. jsou další činnosti, které k třepení konečků přispívají. Pokud je to možné, nechte vlasy uschnout přirozeně. Mimochodem, nepomáhá jim ani přílišné tření ručníkem!
7. Ochrana
Pokud rádi plavete – ať už v bazénu nebo o dovolené v moři – vždy vlasy (nebo minimálně jejich konečky) chraňte. Koupací čepicí, culíkem nebo aplikací malé vrstvy kondicionéru do konečků vlasů. Pokud nic z výše jmenovaného nepoužijete, alespoň ihned po koupání vlasy umyjte a dopřejte jim kondicionér.
Sledujte nás na sociálních sítích: