Ruku na srdce – jak velké místo ve vašem botníku či šatníku zabírají krabice s botami, které jsou sice na pohled naprosto úchvatné, ale bohužel nenositelné, ačkoli v obchodě vypadaly pohodlně. Na co si dát při nákupu obuvi pozor, aby se sbírka takových bot nerozrůstala?
Nákup obuvi není vlastně žádná věda, ale pár pravidel bychom dodržovat měli. Vyhneme se tak pozdějšímu zklamání.
Jakých chyb se musíme vyvarovat především?
Zkoušení na neadekvátní ponožku
Pokud si kupujete tenisky, zkoušejte je na ponožky, v nichž sportujete. Jestliže si zkoušíte lodičky, jsou vhodné silonky. A tak dále. Zkrátka nikdy nezkoušejte boty na ponožku, již do nich nikdy nebudete nosit. Může se totiž stát, že vám pak bota „v praxi“ najednou už nebude připadat tak pohodlná a bude vám příliš těsná, nebo naopak volná.
Příliš krátká procházka
Kolikrát se stane, že spěcháme, a tak si v obchodě prostě jen nasadíme na nohu jednu botu, zjistíme, že nám není ani velká, ani malá, a už se hrneme k pokladně. Jenže v botách obvykle nesedíme, ale také chodíme, případně sportujeme. Proto bychom si při zkoušení měli obout obě a párkrát v nich obejít regály. Jistě, neodhalíte přitom, zda v botkách vydržíte i 10 hodin v kuse, ale alespoň na nějaké ty skryté vady přece jen přijdete.
Podceňování nepohodlí
Nikdo nemáme obě chodidla naprosto stejná, jen málokdo z nás se může chlubit téměř ideálním tvarem nohou, jimž padne snad každý střevíc. Proto bychom měli být při výběru obuvi opatrnější a nekupovat v nadšení, jak jsou ty které botky úžasné, vše, co nám padne do oka, a spoléhat na to, že boty „už nějak rozchodíme“. Věřte, že pokud vás tlačí na vystouplém kotníku již v obchodě, budou vás tlačit i nadále a vy budete muset vydržet několik měsíců nepohodlí a nezřídka i bolestí. Takže nezapomínejte na pohodlí!
Sledujte nás na sociálních sítích: