Někdy to zkrátka jinak nejde. Taky chodíte spát s mokrými vlasy? Pak si koledujete o spoustu problémů! Který je podle vás ten nejzávažnější?
Říká se, že pokud je chladněji a vy jdete spát s mokrými vlasy, můžete si přivodit nachlazení, dráždivý kašel nebo rýmu. Teorie, která podporuje tuto myšlenku, je taková, že tělo má v tuto chvíli oslabený imunitní systém a je náchylné k nákaze (vše však záleží na aktuálním zdravotním stavu). Buď jak buď, i v teplém prostředí je něco takového riskantní! Jak to?
Tvorba lupů
Bílá záplava pokaždé, když si prohrábnete vlasy? Za tvorbou lupů stojí spánek s mokrými vlasy! Šupinky se totiž objevují v důsledku houbové infekce. Vlhký a teplý polštář, který přichází do kontaktu s hlavou, jim vyloženě nahrává. Navíc se dostavuje tolik otravné svědění, které narušuje spánek. Suma sumárum, odumřelé kožní buňky se hromadí a dochází k celkovému zhoršování problému. Proto se ujistěte, že když uleháte do peřin, jsou vlasy suché na dotek.
Onemocnění pokožky hlavy
Jedním z nejnebezpečnějších efektů spánku s mokrými vlasy? Stav lékařsky známý jako tinea capitis. Tuto infekci specifikují malé skvrny, které se objevují na pokožce hlavy. Co nejdřív působí docela nevinně, je poměrně záludné. V případě, že jsou mokré vlasy a spánek vaším
„denním chlebem“, zaděláváte si na plešatost! Tinea capitis je vysoce nakažlivé a rychle se šířící onemocnění, které můžete
„darovat“ i partnerovi, pokud si půjčí váš polštář.
Ztráta vlasového lesku
Když jsou vaše vlasy zdravé, mohou se pyšnit sexy leskem, který je velmi žádoucí. Spánek s nevysušenou kšticí ale má na tenhle punc luxusu negativní dopad. Mokré prameny v kombinaci s vlhkým polštářem pracují rychle při rozpadu vodíkových vazeb vlasů, což vede k tomu, že se vlasy stávají křehkými a mdlými. (Pokud doopravdy není zbytí a musíte si jít lehnout s mokrou hlavou, zabalte „mozkovnu“ do hedvábného šátku.)
Náchylnost k poškození
Mokré vlasy jsou zároveň náchylnější vůči poškození a následně přecitlivěle reagují na kartáčování, vysoušení i žehlení, doslova totiž praskají zevnitř. Taky nikdy nemůžete odhadnout, v jakém stavu je ráno poté „najdete“.
Pravděpodobně budete mít problémy s legračními vlnkami, kudrlinkami či zacucháním. V mnoha případech je nutné kštici znovu namočit, aby se vůbec dala zkrotit. To obírá o drahocenný čas. Proto nikdy nevynechávejte kondicionéry, oleje a ochranná séra, která tyto stavy aspoň o trochu mírní. Kadeřníci zároveň radí používat hedvábné ložní prádlo, které „klouže po vlasech“, což snižuje tření.
Sledujte nás na sociálních sítích: