Ženy to mají těžké. Každodenní péče o pleť, tělo a vlasy vyžadují nejen úsilí, ale i čas. Kolikrát se stane, že si večer umyjete vlasy a už nemáte sílu si je vyfoukat a jdete spát s mokrými vlasy. To jim ale rozhodně neprospívá.
Kde brát čas?
Ne vždy máte večer čas a chuť si vlasy umýt, vyfoukat a upravit. Proto si jen lehnete s mokrými vlasy a ráno jsou suché. Jenže, co se s nimi přes noc děje? Mokré vlasy jsou velmi křehké. I když si večer lehnete na břicho, přes noc se vrtíte a vlasy se otíráním o polštář narušují a pak lámou a třepí.
Ráno jsou vlasy rozcuchané a jejich úprava je nejen komplikovanější, ale rovněž méně stálá. Účes pak nedrží tak, jak by měl. Musíte proto použít větší množství laku i tužidel a vlasy mýt častěji.
Pokud není zbytí, minimalizujete poškození, pokud máte saténové povlečení, tam je tření vlasů a jejich následné poškození menší. Ideální to není, ale aspoň něco.
Budete v novém zaměstnání spokojeni? Nahlédnu do vaší budoucnosti! Kartářka Lucie |
Spánek s mokrými vlasy neškodí jen jim. Pokud spíte u pootevřeného okna, můžete i snadno prochladnout. A nejen to, trpíte-li migrénami, je spánek s mokrými vlasy téměř zaručeným prostředkem, jak se probudit s urputnou bolestí hlavy.
Jak na to?
Chybou je i vysušování vlasů ručníkem. Po umytí je jen lehce vymačkejte a zabalte do turbanu. Nechte 15 minut vsakovat, teprve pak přistupte k další úpravě, jako je nanesení tužidla a fénování. Pokud si vlasy nechcete fénovat, umyjte si je včas, aby vám uschly při běžných činnostech, nebo vsedě u televize. (Čtěte také: V zimě potřebují vlasy větší péči. Tipy a triky, jak na to!)
A co ráno?
Ranní mytí má rovněž svá úskalí. Pokud si je myjete v zimních měsících, pokožka hlavy a kořínky zůstávají vlhké a přehřáté. Když potom hned vyrazíte ven do mrazu, nejen, že kořínky promrznou, ale rovněž můžete prochladnout a onemocnět. Pokud si myjete vlasy ráno, dělejte to s dostatečným předstihem, aspoň hodinu před tím, než odejdete z domu.
Nezbývá, než si prostě na sebe udělat čas.
Sledujte nás na sociálních sítích: