Otěhotnění může být pro některé ženy velmi obtížnou výzvou. Průzkum odhalil, že páry, které zoufale chtějí miminko, zkoušejí nejrůznější triky – od vědecky podložených technik po bizarní pověry. Co údajně zvyšuje naděje na plodnost?
Míra úspěšného početí má tendenci se po prvním měsíci aktivního pokusu o početí neustále snižovat. Mnoho zdravých párů ale bez větších problémů otěhotní do konce prvního roku. Existuje něco, co pozitivnímu těhotenskému testu jde naproti?
Studie zjistila, že při pokusu o otěhotnění měl průměrný pár sex pětkrát týdně, přičemž jeden ze 20 přiznal, že se dočasně miloval i dvakrát denně (1). A toto je 20 nejčastěji aplikovaných věcí pro podporu otěhotnění.
1. Sledování ovulační cyklu.
2. Zvednuté nohy po sexu (snaha pomoci „gravitaci“).
3. Užívání vitaminových doplňků.
4. Vynechání alkoholu (abstinence).
5. Sex několikrát denně.
6. Sex v konkrétní pozici (pro maximalizaci šance na otěhotnění).
7. Sex pouze během ovulace.
8. Snížení tělesné hmotnosti.
9. Žádné kouření.
10. Zvýšení pitného režimu.
11. Vyhýbání se kofeinu.
12. Zahájení cvičebního režimu.
13. Modlení.
14. Vynechání sacharidů.
15. Odstranění masa ze stravy.
16. Větší snídaně.
17. Žádná čokoláda ani jiné sladkosti.
18. Sex za úplňku.
19. Pravidelné meditace (snížení stresu).
20. Dočasné odstranění mléčných výrobků.
Jak je to úspěšností?
Necelá polovina (46 procent respondentů) měla pocit, že jim otěhotnění trvalo déle, než si mysleli, a 45 procent po nějaké době neúspěchu podléhalo beznaději. Studie také zjistila, že zatímco jeden z pěti lidí si nemyslí, že babské triky mají nějaký význam, 54 procent jedinců z výzkumu je přesvědčeno, že jim lidové triky pomohly otěhotnět. Střet povídaček a vědecky podložených informací je ale znatelný (2).
Devět lidí z deseti se kvůli praktikám, které mají vést k pozitivnímu těhotenskému testu, se svým partnerem dokonce pohádá. Ukázalo se také, že průměrný věk respondentů, kteří měli své první dítě, byl 27 let, přičemž 80 procent věří, že je to později než u předchozích generací (2).
Zdroje: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5882561/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3464305/
Sledujte nás na sociálních sítích: