Jak to má něžné pohlaví se vstáváním, a proč by se mělo milovat s parterem minimálně dvakrát týdně? A co má černá káva společného s vaginou?
Ženské tělo a jeho odlišnost od toho mužského vědce asi nikdy nepřestane fascinovat. A právě proto ho odborníci neustále studují! Jaká zajímavá fakta doposud zjistili? Tyto informace možná překvapí i vás. Nebo ne?
Dámský posilovač imunity? Sex!
Zaručených metod k posílení imunity existuje bezpočet. Odolnost těla se dá podpořit například zdravou stravou, dostatkem spánku, otužováním, pravidelnou fyzickou aktivitou nebo omezením stresu (2). Ženy ale mohou vsadit i na sex! Tedy alespoň tak to vyplývá ze studie (1) zveřejněné v magazínu Psychological Reports. Její závěry poukazují na skutečnost, že příslušnice něžného pohlaví, které se s partnerem pomilují minimálně dvakrát týdně, mají o 30 procent větší množství imunoglobulinu A, což je typ protilátek chránících před škodlivými mikroorganismy. O důvod víc, proč se erotice věnovat co možná nejčastěji, že?
Ranní ptáče dál doskáče
Také registrujete, že zatímco váš partner ještě spí, vy stihnete vyvenčit psa, uvařit oběd, vyprat prádlo a leckdy i vyžehlit hromadu prádla? Ne, není to náhoda. Ve srovnání s vaší drahou polovičkou máte jinak nastavený cirkadiánní rytmus, proto vám den začíná mnohem dříve. Prokázal to výzkum (3) publikovaný v prestižním časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.
Kyselá shoda vaginy a kávy
Hodnota vaginálního pH se pohybuje od 3,8 do 4,5, což je středně kyselá kategorie. Pozoruhodné je, že tato úroveň kyselosti je téměř stejná jako u šálku černé kávy nebo sklenky vína. Mimochodem, zdravotně ideální pH intimních partií lze vylepšit konzumací stravy bohaté na probiotika. Přímo se tedy nabízejí fermentované potraviny! Jaký vztah k nim máte vy? V zájmu vaší vaginální pohody si na kefíru, kyselých okurkách, kysaném zelí, kimchi a jogurtech smlsněte pravidelně (4). Nebo raději zvolíte kombuchu?
Zdroje: (1) www.bsd.biomedcentral.com/about, (2) www.researchgate.net/publication/8491305_Sexual_frequency_and_immunoglobulin_A_IgA, (3) www.pnas.org/doi/10.1073/pnas.1010666108, (4) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8618584/
Sledujte nás na sociálních sítích: