Ušní a tělové svíce: Na co si při použití dát pozor

Už jste někdy slyšeli o ušních a tělových očistných svících? Mají tělo zbavit fyzických i duševních bolestí. Co je na tom pravdy a jaká rizika hrozí?

V našem těle máme mnoho energetických drah, kde stále proudí energie. Pokud se do dráhy postaví překážka, vznikne fyzický nebo emocionální blok. Jakmile se proud zastaví, nastane stav běžně označovaný jako nemoc. Tělová nebo ušní svíčka dokáže tyto překážky odstranit, ovšem není to pravidlem. Jakmile se o účinku očistných svíček pochybuje předem, efekt nemusí být tak patrný.

Svíce se jinak dají použít ke zmírnění fyzických i psychických problémů. K jejich výrobě se používá pravý včelí vosk. Při spalování tudíž nedochází ke vzniku jedovatých zplodin, vosk naopak příjemně voní. Obecně má schopnost natahovat do sebe škodliviny a těžké kovy, proto je pro výrobu očistných svící velmi vhodný. A jak vůbec taková svíce vypadá?

Sbohem, nečistoty!

Jedná se o trubičky z pláténka namočeného do včelího vosku. Ušní jsou o něco tenčí než tělové. Celé to funguje tak, že se trubička na horním konci zapálí a druhý konec se postaví na ošetřované místo. Při hoření vznikne podtlak, čili komínový efekt, který vytáhne z těla usazené nečistoty. Z nich lze rozpoznat, o jaký zdravotní problém se jedná.

K čemu lze očistné svíce použít?

Svíce jsou doporučovány převážně k odstranění otoků a zánětů. Také proti ztuhlosti a bolesti svalů a uší, dále tlumí migrény, napomáhají při nespavosti, zhoršení sluchu a potížích s trávením. Rozhodně jsou užitečné v boji s rýmou, chřipkou, při problémech se štítnou žlázou i jako podpora hojení ran a podlitin. V psychické oblasti tlumí deprese, spalují nežádoucí energie, očišťují auru, uklidňují a zlepšují náladu. Vyzkoušíte je? Pak si k sobě pozvěte někoho zodpovědného!

Aplikace ušních svíček

Předem si připravte misku s vodou, pinzetu, zapalovač, papírový kapesník či ubrousek a svíčku. Pro bezpečné provádění je vhodné, když aplikaci provádí druhá osoba. Uši se ošetřují vždy obě, aby se zachovala rovnováha – nejprve levé a pak pravé. Přes ucho položte prodyšnou látku a zapalte horní konec svíce. Opačný konec vsuňte do ucha kolmo tak, aby dým nemohl podcházet spodem. (Pokud je v uchu silný zánět nebo proděravělý bubínek, přiložte svíci před nebo pod ucho.)

Svíce pomalu prohořívá, obvykle to trvá asi 10 minut. Přidržujte ji prsty a pinzetou odstraňujte ohořelé části. Svíčku nechte dohořet po vyznačenou rysku, přibližně 4 centimetry od konce a poté ji uhaste v připravené misce s vodou. Ve zbytku prohlédněte usazenou strusku a diagnostikujte bolestivý problém. Je-li barva hrudek žlutá, jedná se o zánět. Červená značí krevní sraženinu a černá nebo zelená představuje kamínek.

Kontraindikace

Svíce se nepoužívají na otevřené rány a ekzémy, ale pokládají se vedle postiženého místa. Urychlují tak hojení. Zároveň nepatří na oblast srdce, temene a na sliznice. Těhotným se nepřikládají do oblasti dělohy, také v období menstruace je lepší svíčky vynechat. U lidí s vysokým tlakem je nutné vyhnout se oblasti hlavy. A co se týče dětí, očistné svíce se u nich nepoužívají minimálně do tří let věku.







Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

 Tento týden může být pro Berany v oblasti lásky zajímavý a dynamický. Možná budete čelit nečekaným změnám nebo novým zážitkům ve vašem partnerském životě. Je důležité zůstat otevření a empatičtí vůči potřebám partnera. Pro... Více

Vybrat znamení
Zavřít

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

406 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:17
417 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:17
Zavřít Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat