Používáte doma kokosový olej? Pak si možná kladete otázku, zda je jeho vnější aplikace opravdu k užitku. Určitě ji zkuste, protože exotické „mazadlo“ pokožku hydratuje, vyživuje a omlazuje! Zvláště v kombinaci se skořicí nebo kurkumou…
O kokosovém oleji se v poslední době mluví poměrně často. Vědci prostřednictvím četných studií poukazují na fakt, že jeho složky prospívají metabolismu i kognitivním funkcím, posilují imunitní systém a neutralizují kyselé prostředí v organismu. Nejedna hospodyňka si cení toho, že produkt získávaný z jader kokosových ořechů je skvělý do omáček, pomazánek, obilné kaše i dezertů, přičemž báječně doplní orientální a asijské pokrmy. Majitelé psů a koček s ním zase láskyplně ošetřují zvířecí tlapky a přísahají, že vykazuje nesporné léčivé účinky. Opravdu ale tenhle zázrak sklízí úspěchy i v boji proti projevům stárnutí, jak se povídá?
Kosmetika, co je k jídlu
Odpověď je ano. Je prokázáno, že kokosový olej hloubkově hydratuje pokožku, neboť obsahuje vitamin A. Ten zároveň všemi silami podporuje regeneraci kožních buněk, zlepšuje průtok krve a zasahuje do produkce kolagenu, jež je spojován s pružností a elasticitou kůže. Další předností jmenované kuchyňské suroviny je vyšší podíl vitaminu E. Znáte jeho účinky? „Éčko“ vyrovnává tón pleti a likviduje tmavé skvrny, zatímco urychluje hojení jizev i poškozených tkání. Vnější aplikace „kokosáku“ tedy slibuje zajímavé výhody. Mimochodem, s čím ho pro maximální efekt můžete smíchat?
Skořice. Proč vlastně ne
Co všechno víte o skořici? Možná to, že se bez ní neobejde vánoční cukroví i svařené víno. Jenže pozor, málokdo tuší, že sypké koření dokáže zatnout tipec akné, zregulovat tvorbu mazu a poskytnout výživu. Proč ho tedy nevmíchat i do exotického oleje? Vzniklou pastu si naneste na tvář a nechte deset minut působit, poté smyjte.
I kurkuma se hlásí do služby
Lidí, které by napadlo aplikovat si indický šafrán na pokožku, není mnoho. Přesto to vůbec není špatný nápad! Seznámíte-li kurkumu s kokosovým olejem, získáte prostředek, jenž spolehlivě odstraní odumřelé kožní buňky, přispěje k léčbě ekzému a uleví při podráždění. O tom, že také omlazuje, netřeba diskutovat! Kterému ochucovadlu tedy dáte šanci?
Sledujte nás na sociálních sítích: